Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Maria Kosecka pozwała Jerzego Wilka. Po dwóch latach sąd wydał wyrok

29.07.2015, 11:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
 Maria Kosecka pozwała Jerzego Wilka. Po dwóch latach sąd wydał wyrok

W 2013 r., przed drugą turą wyborów prezydenckich w naszym mieście, do internetu "wyciekły" tak zwane "Taśmy Wilka". W nagraniach słychać było wypowiedzi kandydata Prawa i Sprawiedliwości na temat m. in. Marii Koseckiej. Radna poczuła się urażona ich treścią i pozwała Jerzego Wilka. Czy po ponad dwóch latach sprawa dobiegła końca?

W czasie kampanii wyborczej, podczas której Jerzy Wilk ubiegał się o fotel prezydenta Elbląga, przed drugą turą, na jednym z portali internetowych opublikowano nagranie, w którym  kandydat Prawa i Sprawiedliwości wypowiadał się na temat ówczesnej radnej Platformy Obywatelskiej Marii Koseckiej. Poczuła się tym urażona i sprawę skierowała do sądu.

Dokładnie 11 lipca 2013 r. adwokat Marii Koseckiej złożył do Sądu Okręgowego w Elblągu pozew przeciwko Jerzemu Wilkowi. Radna żądała przeprosin w lokalnych mediach i 5 tys. zł na cel społeczny.

Pierwsza rozprawa odbyła się 23 września 2013 r. Przesłuchano wtedy pierwszego świadka i skierowano sprawę do mediacji. W 2014 r. światło dzienne ujrzała opinia profesora nadzwyczajnego dr hab. Bronisława Młodziejowskiego, kierownika Katedry Kryminalistyki i Medycyny Sądowej UWM w Olsztynie, orzekająca o braku autentyczności "taśm Wilka".

Przez kilka miesięcy Jerzy Wilk nie chciał komentować  wyniku ekspertyzy. 8 lipca ubiegłego roku ukazało się oświadczenie, w którym odniósł się on do nagrań publikowanych w internecie. - Ostatnio w Internecie ukazały się nagrania, w których autor zmontował niezgodnie z prawem  podsłuchiwane moje prywatne rozmowy. Nagrania zostały spreparowane w ten sposób, że autor zmieniał sens moich wypowiedzi, które zostały wyrwane z kontekstu. Oczywiście nie przypuszczałem, że zostaną one kiedykolwiek zarejestrowane i  upublicznione, co nie zmienia faktu, że znalazły się tam fragmenty, które mogły urazić niektóre osoby - czytamy w oświadczeniu. - Atmosfera kampanii wyborczej nie powinna negatywnie wpływać na dobre relacje pomiędzy osobami mającymi wpływ na przyszłość Elbląga. W związku z tym, jeżeli ktokolwiek z Państwa poczuł się urażony, pragnę szczerze przeprosić  za moje niefortunne wypowiedzi.

Podczas mediacji obie strony wyraziły chęć dojścia do porozumienia. Ostatecznie, po dwóch latach, sąd oddalił pozew radnej dotyczący przeprosin i umorzył w części przekazania pieniędzy na cel społeczny. Wyrok nie jest prawomocny.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ cieciorka
  Środa, 29.07

  Dla Jerzego należą się całuski i papatki BRAWO!

 2. 2
  --1
  ~ To jest już koniec.
  Środa, 29.07

  To jest już koniec Koseckiej w Radzie Miasta. Skompromitowała się PO całości. Elblążanie , my nie chcemy takiej radnej , która sieje ferment i zamieszanie. Teraz powinien zebrać się konwent rady miasta i komisyjnie przegłosować odebranie mandatu radnej koseckiej. I usunąć ją z rady miasta Elbląg. Nie zasłużyła by reprezentować interesy miasta i mieszkanców, skompromitowała się . Niech odejdzie z rady miasta. Nie chcemy by ta pieniaczka , która sama nie wie Po co jest w radzie , była opłacana z naszych podatników pieniędzy. Prezydencie Wróblewski, przewodniczący Rady Miasta , działajcie.

 3. 3
  +4
  ~ do cieciorki
  Środa, 29.07

  Oczywiście, Jerzemu to wszystko się należy, szczególnie za popularyzację języka polskiego i uczciwości w polityce. To "cieknie" ze "sklejonych" taśm. Dzisiaj podsłuchiwacze są elektronicznymi łajdakami i potrafią z nagranych słów wybrać poszczególne litery i utworzyć z nich żądane słowa obciążające np. kulturalnego Jerzego Papatkę.

 4. 4
  0
  ~ to jest początek
  Środa, 29.07

  a właśnie że chcemy takiej radnej! moim zdaniem wymiar sprawiedliwości wymaga ogromnej zmiany, chociażby fakt że sąd wypuszcza króla dopalaczy za kaucją 50 tys. zł podczas gdy dopalacze zabezpieczone u niego były warte 1 mln zł pokazuje prawdę o naszych sądach. To nie prawo jest winne, tylko osoby które je stosują.

 5. 5
  0
  ~ babcia
  Środa, 29.07

  Nie wnikam w całą sprawę. Zastanawia mnie jedno,w jaki sposób pan Wilk stwierdził,że nagranie zostało zmanipulowane? Chyba,że sam nagrywał swoje wszystkie rozmowy i porównał z nagraniem w internecie. Jest to nie przekonujące i cokolwiek dziwne. A tak przy okazji nasuwa się myśl : " w każdej plotce jest ziarno prawdy ",tak więc sądzę,że jednak w tych wypowiedziach było "coś nie tak".

 6. 6
  +4
  ~ sprawa
  Środa, 29.07

  Cała ta sprawa pokazała na bezkarne obrażanie i łaskawość sądów .Pan Wilk robił z siebie męczennika ,ubliżał insynuował wielu osobom .,w nagrodę został Prezydentem .Ale życie toczy się dalej ile paszkwilów sam doświadczył a to wszystko dlatego ,że nie szanował nawet tych którzy go wcześniej wspierali ,Do przeciwników Marii ,nie takich rzeczy doznała i ponad wszystko potrafi stanąć ponad wszystko .Poparcie ma ogromne.

 7. 7
  +2
  ~ Żądamy !
  Środa, 29.07

  ŻĄDAMY USUNIĘCIA KOSECKIEJ Z RADY MIASTA. ONA DZIAŁA NA SZKODĘ MIASTA , PRZEDKŁADAJĄC SWOJE MATERIALNE KORZYŚCI .

 8. 8
  +2
  ~ Polak
  Środa, 29.07

  i teraz pytanie - kto zapłaci za koszty sądowe przez te 2 lata??? Czy kosecka zapłaciła za ten cyrk???

 9. 9
  +6
  ~ do to już koniec
  Środa, 29.07

  Musisz być z bliskiego kręgu Jerzego. Ponadto odrobina niedouczenia jest widoczna: ani prezydent, ani przewodniczący rady, Jerzy, nie mają prawa odwołać radnego dla widzimisię osób bliskich np. Jerzemu. Radnego wybrali mieszkańcy w ramach demokracji i tylko mieszkańcy decydują o losie Rady i Prezydenta miasta. "Szlachetność", "wiedza", "uczciwość" w działaniu pewnego ugrupowania z czasów referendum i kampanii 2014r. jest nadal żywa na bazie wzrostu słupków poparcia. Wynika to także z taśm. Proponuję naukę na poziomie gimnazjum aby nie było wstydu w rodzinie i towarzystwie tak samo myślącym ale jednak wykształconym. Sąd nic nie mówi o kulturze i prawdziwości słów Jerzego, tylko mówi, że taśma nie jest oryginalna i słowa mogą być "wciśnięte" Jerzemu w szlachetne usta.

 10. 10
  +6
  ~ antydno
  Środa, 29.07

  Słyszałem pierwszą wypowiedź Wilka zaraz po pierwszym upublicznieniu nagrań. Niczemu nie zaprzeczał, nikogo nie obwiniał za zmanipulowane nagrania a przeprosił że kogoś uraził i przyznał że to jego słowa. Jeszcze tego samego chyba dnia z Kaczyńskim na scenie śmieli sie z tych nagrań. Kaczyński nawet stwierdził że poniosło Wilka. Przeciez on tam sam nie był i nie mówił tego sam do siebie. Czy przesłuchano osoby uczestniczące w nagraniu. Manipulacja ludzmi trwa nadal. Dla co niektórych jest bohaterem bo sąd oddalił sprawę. Może jeszcze niech pani Maria mu wypłaci odszkodowanie. Co za ciemnogród.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.