Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Odczytanie mowy końcowej ws. ratowników za zamkniętymi drzwiami. Adwokaci nie komentują procesu

27.04.2015, 12:30:31 Rozmiar tekstu: A A A
Odczytanie mowy końcowej ws. ratowników za zamkniętymi drzwiami. Adwokaci nie komentują procesu
Fot. Adrian Sajko

 Po prawie roku proces dwóch ratowników oskarżonych o gwałt na tłumaczce dobiega końca. Mężczyźni nie przyznają się do winy. Dziś, 27 kwietnia rozpoczęło się odczytywanie mowy końcowej. Jednak sprawa nadal toczy się za zamkniętymi drzwiami. Dalszy ciąg odbędzie się 6 maja, prawdopodobnie wówczas zostanie także ogłoszone orzeczenie sądu. 

 
Przypomnijmy, że do wydarzeń  miało dojść we wrześniu 2013 roku podczas szkolenia w Kaliningradzie dla personelu elbląskiego szpitala. Pokrzywdzona pojechała na nie jako tłumaczka. Po zakończonym kursie w jednym z kaliningradzkich hoteli miało dojść do gwałtu oraz przemocy, a ofiarą miała być tłumaczka. Agresorami wskazała dwóch ratowników medycznych ze szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Kobieta po powrocie do Polski zgłosiła sprawę na policję, wszczęto śledztwo.
 
Prokuratura Rejonowa w ubiegłym roku skierowała akty oskarżenia przeciwko ratownikom. W wyniku śledztwa jednemu z mężczyzn postawiono zarzut zgwałcenia oraz tzw. innych czynności seksualnych, natomiast drugi został oskarżony o tzw. inne czynności seksualne. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
 
Proces ratowników toczy się od maja ubiegłego roku. Ze względu na charakter sprawy została wyłączona jawność rozprawy. Zapadła decyzja, iż kobieta zostanie przesłuchana w obecności psychologa oraz psychiatry w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Elblągu. Ponadto sędzia prowadzący sprawę nie chciał podawać zbytnich szczegółów. W przebiegu rozpraw mężczyźni utrzymywali, że są niewinni. Również nadal pracują jako ratownicy medyczni, ponieważ zdaniem ich przełożonych dopóki nie zostaną ukarani są niewinni.
 
Podczas trwania procesu przesłuchano biegłych i świadków,  w sumie 17 osób. Dziś odbyło się odczytanie mowy końcowej, ciąg dalszy został przewidziany na 6 maj, poniewaz zostały złozone nowe wnioski dowodowe. Prawdopodobnie w maju sąd wyda również orzeczenie. 
 
-informuje sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu
 
W związku z tym, że proces od początku toczy się za zamkniętymi drzwiami, sąd nie zezwolił na uczestnictwo dziennikarzy w odczytaniu mowy końcowej. Adwokaci nie chcieli komentować procesu. 
 
Jak sprawa się zakończy? Miejmy nadzieje, że dowiemy się już za tydzień. 
 

 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1533310413361