Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Jerzy Wilk stanął przed sądem w charakterze świadka

15.01.2014, 16:42:32 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk stanął przed sądem w charakterze świadka

Witold Strzelec, były doradca prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka pozwał Sebastiana K., wydawcę jednego z elbląskich serwisów internetowych, o zniesławienie. Dziś, 15 stycznia, odbyła się kolejna rozprawa w tej sprawie, na którą w charakterze świadka został wezwany obecny prezydent naszego miasta - Jerzy Wilk. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na salę rozpraw.

Oskarżyciel zarzuca Sebastianowi K. pomówienie. Według art. 212 Kodeksu Karnego "§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

Witold Strzelec uważa, że zamieszczane na portalu pomówienia były wynikiem zlecenia takich działań przez jego oponentów. - Sprawa trafiła do sądu z prostej przyczyny - to jest moja ostatnia linia obrony - mówił w listopadzie 2013 r. podczas rozmowy z info.elblag.pl Witold Strzelec. - W trakcie rozprawy, podczas składania zeznań oskarżony,  Sebastian K. przyznał, że brał pieniądze od partii politycznych. Sam przyznał się do tego przed sądem. Zresztą na facebook-u też nie ukrywa, że wystawia im faktury za kampanie.

W związku z tym, że domniemane pomówienia odbywały się za pośrednictwem serwisu internetowego, czyli środka masowego przekazu, Sebastianowi K. grozi nawet do roku pozbawienia wolności.

Proces odbywa się z powództwa cywilnego. Na dzisiejszej rozprawie zeznawali świadkowie, w tym Jerzy Wilk. Ze względu na wyłączenie jawności sprawy dziennikarze nie zostali wpuszczeni na salę rozpraw.

Jutro, 16 stycznia, odbędzie się kolejna rozprawa przeciwko Sebastianowi K. Tym razem z powództwa Tomasza Lewandowskiego, byłego wiceprezydenta Elbląga, na którą w charakterze świadka również ma stawić się Jerzy Wilk.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 18

%44.4 %55.6


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ ryka
  Środa, 15.01

  i dobrze. Senastian K. już nieraz powinien stanąć przed sądem. Zwłaszcza za tolerowanie obraźliwych, wulgarnych, poniżających postów.

 2. 2
  +16
  ~ wiechu
  Środa, 15.01

  Jak by kasy nie brał to by było ok, a tak wyszedł jak zabłocki na mydle. A że prezydenta ciagaja po sądach to sprawa powinna być jawną i publiczna w końcu reprezentuje miasto i 120 tys ludzi. Ludzie powinni poznać prawdę.

 3. 3
  +8
  ~ na marginesie
  Środa, 15.01

  10 stycznia Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie postów. Orzekł, że formalne dochowanie wymagań ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie zwalnia wydawcy od odpowiedzialności za treści zamieszczane w postach. Właściciele portali będą również pociągani do odpowiedzialności za obraźliwe, wulgarne i poniżające wpisy. Ich autorzy także. Art. 212 kodeksu karnego: 1. Kto pomawia inną osobę, (...) o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze ograniczenia wolności do lat 2.

 4. 4
  +9
  ~ kuba
  Środa, 15.01

  tu nie chodzi o branie kasy lecz o pisanie nieprawdy. A na sprawę zawsze możesz przyjść. Sąd nie wyłączył jej z jawności.

 5. 5
  +5
  ~ na
  Środa, 15.01

  Te przepisy wprodziło PO tym jak ludzie prawdę zaczęli pisać w komentarzach bo art sponsorowane. Jest TYLKO w POlsce.

 6. 6
  0
  ~ koko
  Środa, 15.01

  Jakoś dziwnie elblascy internauci tym razem nabrali wody w usta i nie atakują . A gdzie te komentarze z takim zaangażowaniem zamieszczne w ubiegłym roku na E24. Czyżby powietrze zeszło ze strachu przed odpowiedzialnoscią ?,

 7. 7
  +12
  ~ hektor
  Środa, 15.01

  Pani Rzecznik Borzdyńska nie wydała w tej sprawie żadnego komunikatu? Przecież to bądź co bądź jednak aktywność Prezydenta i opinia publiczna ma chyba prawo dowiedzieć się co zeznał w tej sprawie Prezydent.

 8. 8
  +12
  ~ paragraf
  Środa, 15.01

  Wilk w roli głownej - świadek w kilku sprawach ,oskarżony w innej .Za słowa i niegodne zachowanie nalezy się kara.Warto by było kilku wypisujacych wulgaryzmy i stek oszczerstw pociagnać do odpowiedzialności.Wybory powinno wygrywać się w sposób uczciwy

 9. 9
  +12
  ~ leniwce z UM
  Środa, 15.01

  PR i tyle może i go skażą ...może i skażą jeszcze wielu ...ale odsunięcie PO od władzy BEZCENNE....!!!!! A NA JAKIEJ poDSTAWIE WIADOMO ŻE GO POMAWIA ....NIECH STRZELEC POWIE...

 10. 10
  +10
  ~ Oj tęskno
  Środa, 15.01

  za ratuszem, tęskno-było się ważną personą z dobrą pensyjką, coś tam doradzało, za nic nie odpowiadało.....,a teraz...,błoto ma to do siebie, że raz rzucone trudno się odkleja, a prawie nigdy w całości.....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3015208244324