Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

"Postanowiłem bronić swojego nazwiska". PiS i Ruch Palikota odpowiedzialni za publiczne zdyskredytowanie Strzelca?

15.11.2013, 19:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
"Postanowiłem bronić swojego nazwiska". PiS i Ruch Palikota odpowiedzialni za publiczne zdyskredytowanie Strzelca?
fot. archiwum redakcji
REKLAMA

- Nie jestem osobą mściwą, ale też nie mogę pozwolić na to, żeby mnie bezkarnie pomawiano - zapowiadał w maju br. Witold Strzelec. Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego został oskarżony na portalu elblag24.pl m.in. o korupcję. Sprawa trafiła do sądu. Dziś, 15 listopada, odbyła się trzecia rozprawa.

Dlaczego musiało dojść do rozprawy? - Sprawa trafiła do sądu z prostej przyczyny - to jest moja ostatnia linia obrony - mówi Witold Strzelec. - W trakcie rozprawy, podczas składania zeznań oskarżony,  Sebastian K. przyznał, że brał pieniądze od partii politycznych. Sam przyznał się do tego przed sądem. Zresztą na facebook-u też nie ukrywa, że wystawia im faktury za kampanie.

Przypomnijmy, że na portalu elblag24.pl pojawiło się kilka artykułów poświęconych Witoldowi Strzelcowi, który należy do Platformy Obywatelskiej. Debatowano wówczas, czy artykuły nie mają na celu zdyskredytowania tuż przed referendum członka partii ówcześnie rządzącej. - To z premedytacją zaplanowana akcja, która nie dotyczyła  tylko mojej osoby, ale i prezydenta Grzegorza Nowaczyka, wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego i niektórych radnych PO. To była cała seria artykułów - zaznacza Witold Strzelec.

Komu zależało na ich pojawieniu się? - Tak jak pisze pan Sebastian K. na portalu można domniemywać, że Ruch Palikota i PiS - dodaje radny Sejmiku. - Sam się przyznaje przed sądem, że wystawiał faktury za kampanię Ruchowi Palikota, który się z nim do dziś nie rozliczył. Czyli wiadomo, że dotyczyło to materiałów, które się ukazały przed referendum, bo było to częścią planu.

Zostając politykiem trzeba liczyć się z wystawieniem na krytykę zarówno tą konstruktywną, jak i tą, która czasem bywa bezpodstawna i niesprawiedliwa. Szczególnie internet daje ludziom poczucie bezkarności i nieograniczone możliwości do wyrażania swoich opinii. Nie ma polityka, który choć raz nie zdenerwował się czytając coś na swój temat. - Postanowiłem bronić swojego nazwiska. Ten człowiek wyrządził wiele krzywdy nie tylko mi i mojej rodzinie, ale również innym - zaznacza Witold Strzelec. - Nie mogę powiedzieć, że mam żal, bo ktoś wziął pieniądze za wykonaną robotę. Wykonał ją dobrze, bo nie pamiętam, żeby w Elblągu doszło kiedyś do tak zmasowanej kampanii oszczerstw.

Jak podkreśla radny Sejmiku zależy mu na oczyszczeniu jego nazwiska. - Chciałbym usłyszeć wyrok skazujący, żeby wrócić do obiegu publicznego, żebym mógł po prostu powiedzieć, że to nieprawda. Teraz muszę opowiadać całą historię i się tłumaczyć. Chcę z tym skończyć - dodaje Witold Strzelec. - Usatysfakcjonuje mnie wyrok skazujący.

W całej sprawie pojawił się wątek obecnego prezydenta Elbląga, Jerzego Wilka. - Ciekawa jest linia obrony pana K. Mówił w sądzie, że wszystkie dokumenty i informacje dostawał od anonimowych  urzędników, ale bardzo dużo informacji potwierdzał u obecnego prezydenta, jakby od niego czerpał całą wiedzę - mówi Witold Strzelec.

Oskarżony dziennikarz był obecny na dwóch rozprawach. -€“ Nie przyznał się do winy. Przed sądem, mówił,że chciałby ugody. Sąd zadecyduje o wyroku. Ja odwołam się od niego jeśli będzie łagodny - zapowiedział Witold Strzelec.

Sebastian K. nie stawił się na dzisiejszą rozprawę. Dostarczył zwolnienie lekarskie.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 27

%51.9 %48.1


Komentarze do artykułu (82)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ elblążanin/patriota
  Piątek, 15.11

  bezczelnie strzelec miesza tutaj PiS w rozgrywki Ruchu Paligłupa z Partią Obłudy - przecież kuchejda najwyraźniej dalej jest na liście płac paligłupów, bo sieje oszczerstwa też na PiS, wiec niech strzelec tapla się w blocie ze swoimi niedawnymi kumplami paligłupami i nie miesza w to innych

 2. 2
  +11
  ~ wiza
  Piątek, 15.11

  No to będzie ciekawie, serial elbląski powraca ale teraz oparty na faktach.

 3. 3
  +1
  ~ fanfan
  Piątek, 15.11

  Przyjdzcie do mnie ja was pogodzę za darmo.Jak możecie to wezcie jeszcze tego gnoja od molestowania co go ciapneli dzisiaj na Bema.Zapraszam!!!

 4. 4
  +6
  ~ szerlok
  Piątek, 15.11

  Ciekawe czy był już telefon z instrukcjami w tej sprawie z jakiejś kancelarii i czy sędzia będzie "rozgrzany"? Dla przypomnienia: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14959086,Ruszyl_proces_dyscyplinarny_prezesa_Sadu_Okregowego.html, http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/sedzia-jeszcze-jest-rozgrzany-zalatwimy-te-sprawe-,1,3283114,aktualnosc.html

 5. 5
  +23
  ~ bardzo słusznie
  Piątek, 15.11

  robi pan Strzelec bo dobre imię to jest wartość, w przypadku pana Strzelca postaci wybitnej ( każdy zauważył orli nos i rzymskie czoło) to wręcz obowiązek, dzięki pani Strzelcowi i jego doradztwu ekonomicznemu o mały włos powstałby w mieście piękny aqua park zarządzany jak każdy zauważył, przez nie mniej piękna panią prezes, niestety wrogowi miasta doprowadzili spiskami do utrącenia tej wspaniałej inicjatywy, obecnie pan Strzelec strzeże miasta przed powodzią, po utrąceniu wspaniałej koncepcji aqua parkowej dalej, niczym Ślimak tkwi na placówce "wodnej" i zajmuje się zabezpieczeniem przeciwpowodziowym miasta, tworzy całe koncepcje takiego zabezpieczenia, a w wolnych chwilach, zmęczony doradzi każdemu jak podpisać umowę na dostawy prądu elektrycznego tak aby to elektrownia płaciła za dostwę

 6. 6
  --71
  ~ koniec obłudy
  Piątek, 15.11

  To jest koniec Wilka,będzie rozprawa za rozprawą.Robił wszystko by wygrać wybory,rujnował życie ludziom ,żeby dojść do władzy.Zawzięty,nieuczciwy i niewiarygodny - niszczył ludzi z swojego otoczenia.Palikoty i PIS musza ponieść konsekwencje,jeśli Klim z SLD się opamięta i przestanie wystawiać zęby do PIS to jeszcze SLD ma szansę w następnych wyborach.

 7. 7
  +31
  ~ mam pytanie
  Piątek, 15.11

  Kto to jest "witek koperta"?

 8. 8
  --7
  ~ Maria
  Piątek, 15.11

  Uważaj na słowa,bo to niezbyt bezpieczne.

 9. 9
  +17
  ~ olus
  Piątek, 15.11

  przecież ten gościu nie powinien pokazywać publicznie , ale obłuda , chamstwo i arogancja PO jest znana w tym mieście więc nie dziwota , bezczelny facet , ale niech sobie pogada i tak jest przegrany!!

 10. 10
  +19
  ~ alu
  Piątek, 15.11

  facet zejdź z wizji , dobre imie? czyje ? to chyba jakis żart ? ale robienie głupków z elblążan!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1724679470062