Wtorek, 26.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Współwłaściciel portalu elblag24.pl skazany w trybie wyborczym

12.04.2013, 18:40:08 Rozmiar tekstu: A A A
Współwłaściciel portalu elblag24.pl skazany w trybie wyborczym
fot. archiwum redakcji

To jeden z niewielu przypadków, w którym dziennikarz został skazany w trybie wyborczym. Zakłada on, 24-godzinny tryb rozpatrywania nieprocesowego. Dzisiaj, 12 kwietnia w godzinach popołudniowych odbyły się dwie sprawy przeciwko współwłaścicielowi portalu internetowego elbląg24.pl. Wnioski były wystosowane przez  Prezydenta Miasta – Grzegorza Nowaczyka, oraz radnego – Rafała Siwko.

Pierwsza ze spraw dotyczyła inwestycji, które miała zrealizować fińska firma Alteams Group. Jak twierdzi portal elblag24.pl, Prezydent Miasta Elbląga nie zdecydował się na przyznanie jej ulg w podatku od nieruchomości. To właśnie, zdaniem portalu, spowodowało, że firma rozpoczęła swoje inwestycje w Lęborku. Było to powodem do złożenia wniosku przez Prezydenta Nowaczyka, ponieważ poczuł się on urażony tą informacją.

Świadkowie, pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy dziś byli przesłuchiwani potwierdzili, że Prezydent nie brał udziału we wstępnych rozmowach z firmą Alteams Group. Dodatkowym zarzutem były informacje, które ukazały się na łamach portalu odnośnie projektu nowego logo. Portal zasugerował, że oficjalny koszt tego przedsięwzięcia to 129 tysięcy, ale nieoficjalnie wyniosło to ok. 150 tysięcy.

Sędzia, Arkadiusz Fall, zdecydował o konfiskacie gazety drukowanej wydanej przez elblag24.pl, w której ukazały się nieprawdziwe informacje. Nakazał także opublikowanie sprostowania. Prezydent, Grzegorz Nowaczyk domagał się również kary finansowej, ale sąd odrzucił ten wniosek. Współwłaściciel portalu zapowiedział odwołanie się od wyroku, bo jak twierdzi, Sąd wysłuchał  świadków tylko jednej strony.

Wniosek Rafała Siwko dotyczył informacji opublikowanych przez ten sam portal internetowy w związku z jego firmą cateringową. Jak twierdził elbląg24.pl radny miałby wzbogacić się o 550 tys. złotych podpisując kontrakty, dotyczące dostarczania posiłków dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu. Jak się okazało wskazana kwota była przychodem firmy, a nie samego radnego.

Wyrokiem sądu na łamach portalu ma zostać zamieszczone odpowiednie sprostowanie wraz z przeprosinami. Radny Siwko jednak nie jest usatysfakcjonowany z wyroku i nie wyklucza procesu z powództwa cywilnego.

 

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 39

%79.5 %20.5


Komentarze do artykułu (69)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ znudzony tymi przepychankami
  Piątek, 12.04

  No to teraz się zacznie

 2. 2
  +23
  ~ Nowa Prawica
  Piątek, 12.04

  Sad byl jak widac "jeszcze rozgrzany"

 3. 3
  +14
  ~ Politolog
  Piątek, 12.04

  Elblag 24. Jestesmy z Wami. 2 x TAK w Referendum

 4. 4
  --16
  ~ Anty eg24
  Piątek, 12.04

  Buehehehehehe. SBK- jaki ty durny oszust jesteś to masakra! Kiedy ty się oduczysz kłamać i oszukiwać? JESTEŚ OSZUSTEM !!!! Za oszustwa masz wyrok skazujący na swoim karku więc to nie są oszczerstwa. Chłopie, weź się zastanów nad swoim życiem bo kopiesz pod sobą nie dołki, a całe doliny w jakie sam wpadasz.

 5. 5
  +30
  ~ wow
  Piątek, 12.04

  Brawo Nowaczyk to twój pierwszy i jedyny sukces w czasie tej jałowej prezydentury.Mam nadzieję,że w niedzielę pójdziesz na dno a za tobą tanecznym krokiem cała twoja banda nierobów.

 6. 6
  +21
  ~ masti
  Piątek, 12.04

  oby do niedzieli :)

 7. 7
  --16
  ~ KrystianZ
  Piątek, 12.04

  do Anty eg24: bądź łaskaw podobnie zabeczeć w poniedziałek

 8. 8
  --11
  ~ Silnicki
  Piątek, 12.04

  prawidlowo !!

 9. 9
  +15
  ~ leniwce z UM
  Piątek, 12.04

  Jeszcze będzie czas by odpoczywać ...2x Tak ...i po kłopocie ....zgadzam sie z przedmowcą jedyny sukces tego pana GN .....podczas tej kadencji pozal sie boże !!!

 10. 10
  +20
  ~ benek
  Piątek, 12.04

  SBK (Sebastian Bezustannie Skazywany) brnie ze swoim życiem w kierunku Wołowa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.