Środa, 19.02.2020, Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Bez samochodu da się żyć

20.09.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bez samochodu da się żyć

O tym, że można żyć bez samochodu przekonywali organizatorzy IV Elbląskiego Dnia bez Samochodu. Zachęcali też do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa. Imprezy z tej okazji odbyły się wczoraj na placu Jagiellończyka.

Niedzielną imprezę zainaugurował przejazd kolumny rowerowej ulicami naszego miasta: Teatralną, Robotniczą, Stoczniową, Wałową, Wodną, Św. Ducha, Wigilijną, Giermków, Hetmańską i 12 Lutego. Rowerzyści zebrali się na placu Jagiellończyka, gdzie odbyło się mnóstwo konkursów, gier i zabaw. Jedną z nich było "polowanie na lisa", czyli znalezienie ukrytej na placu kolorowej wstążki. Spośród użytkowników dwóch kółek wybrano miss i mistera. Nagrodzono także najmłodszych i najstarszych rowerzystów. Wybrano też najdziwniejszy pojazd roweropodobny. Przy okazji Dnia bez Samochodu policjanci  bezpłatnie znakowali rowery.

Ciekawy pomysł na imprezę, szczytny cel, ale... No właśnie "ale", nie do końca wszystkie atrakcje zostały przemyślane. Na powitanie kolumny rowerowej, w której jechali przede wszystkim uczniowie, kapela zagrała "Panno Walerciu...". Repertuar z pewnością odpowiedni na uroczystość weselną, ale czy na pewno na ekologiczną imprezę?
I druga uwaga. Kiedy wszyscy rowerzyści zaczęli jeździć po placu Jagiellończyka, zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. A gdy jeszcze prowadzący krzyknął: "szukamy lisa ukrytego na placu", zrobił się straszny chaos i o zderzenie nie było trudno. 

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Dzień bez Samochodu ( zdjęć 35 )
Dodano: 2004-09-20 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.