Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Olimpia kończy hucznie sezon i ma mocne plany na przyszłość

02.12.2017, 08:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Olimpia kończy hucznie sezon i ma mocne plany na przyszłość
Fot. Ryszard Biel

Klub ZKS Olimpia Elbląg oficjalnie podsumował obecny sezon. Piłkarze z Elbląga kończą rundę na wysokim, piątym miejscu w II lidze i nie ukrywają, że mają plany związane nawet z awansem na wyższy szczebel rozgrywek.

Piłkarze, kajakarze, zapaśnicy - około 500 zawodników, których łączą żółto - biało - niebieskie barwy klubowe.  W ten piątek na hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej odbyło się podsumowanie mijającego roku w wykonaniu wszystkich sekcji Związkowego Klubu Sportowego Olimpii Elbląg.

Raz jeszcze serdecznie gratuluję wspaniałych sukcesów, które Olimpia zdobyła zarówno w szkolenie dzieci i młodzieży, jak i w sporcie seniorskim. Wielu zawodników klubu reprezentowało nasze miasto na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim oraz jak w przypadku kajakarzy na arenach światowych. Dziękuję Prezesowi i Zarządowi Klubu, trenerom i szkoleniowcom oraz rodzicom, którzy zaszczepiają od najmłodszych lat zamiłowanie do sportu swoim dzieciom. Prowadzona działalność Klubu przynosi nie tylko sportowe trofea. Dowodem jest decyzja WMZPN o stworzeniu w Elblągu Wojewódzkiego Ośrodka Piłkarskiego. Wszystkim zawodnikom życzę dalszych sukcesów i wytrwałości w treningach. Jestem przekonany, że w tym gronie są następcy Roberta Lewandowskiego, czy Andrzeja Suprona – mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Przede wszystkim nadzieją napawa postawa drugoligowych piłkarzy Olimpii Elbląg. Końcówka sezonu w wykonaniu zawodników Adama Borosa była niezwykle udana. Olimpijczycy kończyli rok serią czterech wygranych meczów z rzędu. Tym samym udało im się zbliżyć do czwartej pozycji w tabeli II ligi. To zaś oznacza szanse na grę w barażach o I ligę. Trener Adam Boros nie ukrywa zresztą, że wejście do strefy barażowej jest planem dla Jego piłkarzy.

Warto również podsumować ostatni sukces trampkarzy Olimpii Elbląg, którzy najpierw byli bezkonkurencyjni na Warmii i Mazurach, dzięki czemu mieli okazję rywalizować o Centralną Ligę Juniorów do lat 15. Trampkarze Olimpii rywalizowali z MOSP Jagiellonią Białystok i w dwumeczu okazali się lepsi, wygrywając 2-1. Na piątkowej gali była okazja aby poznać młodych piłkarzy, którzy wygrali rywalizację z faworyzowaną Jagiellonią. Wśród nich znajduje się m.in. Bartosz Mowczyn reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej.

Gala była okazją na poznanie także innych sekcji Olimpii. Zapaśników, którzy w ostatnich miesiącach zdobywali medale m.in. na Turnieju o Puchar Żuław, podczas Memoriału im. Tadeusza Jaworskiego i Wiesława Tańczyna czy chociażby na Międzynarodowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kolbudy. Na spotkaniu nie zabrakło również medalistów Mistrzostw Polski z sekcji kajakarskiej czyli: Marty Witkowskiej, Magdy Wieliki, Wiktora Zaręby, Józefa Głucha, Przemysława Rojka, Adama Witkowskiego, Igora Komorowskiego oraz Gabriela Gładykowskiego. 

GT

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Olimpia kończy hucznie sezon ( zdjęć 100 )
Dodano: 2017-12-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Klasa
  Sobota, 02.12

  Poubierali chłopców w nowe koszulki zrobili zdjęcia a potem kazali dzieciakom oddać koszulki i spodenki !!! Brawo wielka klasa . Chyba cała ta maskarada po to aby politykierzy sie promowali. Dno

 2. 2
  +3
  ~ kolo
  Sobota, 02.12

  Olimpia to też Judo. Tylko że na tym "pokazie" judoków nie widać, co się stało?

 3. 3
  +3
  ~ Do koło
  Sobota, 02.12

  Ale wszędzie widać prezydenta Witoldacwroblewskiego. Co to za sekcja? Wielorybów?

 4. 4
  --1
  ~ ..............
  Sobota, 02.12

  Zdjęcia 30-32 - masakra :/ takie maluszki a już zdeprawowane bandyckim znakiem przeg(L)ańca

 5. 5
  +4
  ~ To teraz
  Sobota, 02.12

  Włodarze powinni pokazać jak dbają o sport i obiekty. Stadion obiecują od lat i tyle.

 6. 6
  +4
  ~ Zazdrościć
  Sobota, 02.12

  Ostróda mniejsza i ma super stadion, piłkarski i lekkoatletyczny. A Elbląga ale g,, o.

 7. 7
  --1
  ~ i
  Sobota, 02.12

  @kolo ZKS Olimpiaa Elbląg nie ma sekcji judo . Takowa może istnieje i funkcjonuje pod nazwą Olimpia ale nie przynależy do klubu.

 8. 8
  0
  ~ Do klasa
  Niedziela, 03.12

  Można duzo więcej powiedzieć np. To ze chłopcy z grupy słabszej maja mniej treningów niż chlopcynz grupy mocniejszej i to ma byc równy rozwój? Pierwszeństwo na obozy maja chłopcy z grupy lepszej ale wszyscy płacącego samo. Panu koordynatorowi trochę cos sie pomieszało. Niestety trudno mieć do niego pretensje to tylko magister od fikołków a zgrywa managera.

 9. 9
  +1
  ~ sxccc
  Poniedziałek, 04.12

  ten pseudo klubik olimpia tylko świętować potrafią, a później w pubach na starówce, żenada

 10. 10
  +1
  ~ Ziemix
  Poniedziałek, 04.12

  Do ~ Klasa Popatrz, a mój syn dostał koszulkę na własność i zakłada kiedy ma na to ochotę, lub jak idzie na trening...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.502504825592