Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Czy dojdzie do porozumienia z ENERGĄ? „Władze Elbląga stawiają zaporowe warunki”

30.11.2017, 08:00:02 Rozmiar tekstu: A A A
Czy dojdzie do porozumienia z ENERGĄ? „Władze Elbląga stawiają zaporowe warunki”
Fot. Archiwum redakcji

Impas w negocjacjach pomiędzy Urzędem Miejskim w Elblągu a Grupą ENERGA. Obie strony zarzucają sobie niechęć do rozmów i przedłużanie negocjacji. W tle zaś pozostaje czas, który biegnie nieubłaganie i może nas przybliżać do ciepłowniczej katastrofy.

Zimne grzejniki w domach i firmach? Tak może być w Elblągu za kilka już lat, jeżeli teraz władze miasta nie dojdą do kompromisowego porozumienia z ENERGĄ w sprawie podpisania długoterminowej umowy na zaopatrywanie elbląskich odbiorców w ciepło. Rozmowy jednak ugrzęzły we wzajemnych niechęciach, a obie strony zamiast rozmawiać o szczegółach kontraktu, przepychają się we wzajemnych oskarżeniach.

Najpierw w mediach pojawiła się wypowiedź rzecznika Grupy ENERGA, Adama Kasprzyka, który zarzucił władzom Elbląga niechęć do przyspieszenia negocjacji a nawet działania opóźniające podpisanie stosownej umowy.

Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski te zarzuty zdecydowanie odrzucił, publikując również w naszej gazecie swoje oświadczenie. Można je przeczytać tu

Poprosiliśmy przedstawicieli Grupy ENERGA do ustosunkowania się wobec pisma prezydenta miasta. ENERGA wskazuje jasno, władze Elbląga stawiają warunki zaporowe, a propozycje spółki są przez urzędników…ignorowane.

- Jak każdy podmiot wchodzący w skład Grupy Energa, spółka Energa Kogeneracja jest zawsze gotowa do podejmowania rozmów, szczególnie w kwestiach kluczowych dla mieszkańców polskich miast. Niestety, jeszcze raz podkreślić musimy, że władze Elbląga w każdej turze negocjacji i w prowadzonej korespondencji stawiają przed nami zaporowe warunki, a przedstawiane urzędnikom propozycje rozwiązań sytuacji są ignorowane – mówi nam Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy ENERGA.

Adam Kasprzyk odrzuca też sugestie prezydenta Elbląga, że podczas spotkań nie było przedstawicieli spółki ENEGRGA Wytwarzanie.

- Musimy też podkreślić, że Energa Kogeneracja jest samodzielną spółką, która posiada wszelkie upoważnienia do prowadzenia negocjacji biznesowych i podejmowania decyzji w obszarze swoich kompetencji. Ustalenia dokonane między nią a władzami Elbląga miałyby w pełni wiążący charakter, wbrew temu, co stwierdza się w oświadczeniu Urzędu Miejskiego – wyjaśnia Adam Kasprzyk.

Rzecznik prasowy Grupy ENERGA dodaje też, że spółka nadal ma nadzieję, choć pewnie słabnącą, że władze Elbląga jednak będą skłonne do dalszej współpracy.

- Mamy nadzieję, że wkrótce do takiego porozumienia faktycznie dojdzie, sytuacja dotyczy bowiem komfortu i bezpieczeństwa elblążan, które powinny być priorytetem wszystkich negocjujących stron. Niestety, do zgody nie dojdzie bez dobrej woli i otwartości władz miasta – dodaje Kasprzyk.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ PCdriver
  Czwartek, 30.11

  Już wiem dlaczego ostatnio jest tak popularne słowo "pozerzy"....

 2. 2
  +12
  ~ Rr
  Czwartek, 30.11

  Tak to jest Kiedy wszystko zostaje wyprzedane. A los Elbląga zależy od Olsztyna lub Gdańska

 3. 3
  +6
  ~ Szaza
  Czwartek, 30.11

  Panowie matolowie z pacanowa pamietajcie ze dzis andrzejki obyscie znow nie zapaskudzili fekaliami internetu

 4. 4
  +1
  ~ Urlyk von jungingen
  Czwartek, 30.11

  Dobra decyzja Prezydencie nie dac sie mafii kontrkandydata z PłO ! oraz matolkom steryjacym z ukrycia , oni i tak juz sieją za pana plecami a nawet oficjalnie ,czas pokazac ze w elblagu wszyscy wiedzą co dzialo sie w pacanowie za czasow matolów

 5. 5
  +3
  ~ rambo-11
  Czwartek, 30.11

  Szaza- kręcą cie fekalia myślę że jesteś psychiczna -ny, wiec baw się we własnych odchodach.

 6. 6
  +9
  ~ UM ma rację!
  Czwartek, 30.11

  Monopolista Energa niech się buja. Stanowisko Elbląg a jest nie ugięte. Energa zapomniała,że to rynek dyktuje warunki i ceny a nie monopolista.

 7. 7
  +10
  ~ Jamaleg
  Czwartek, 30.11

  Miasto powinno wybudowałwac swoją ciepłownie i pogonić tego monopolistę z miasta .

 8. 8
  +9
  ~ milki
  Czwartek, 30.11

  Teraz będzie przepychanka. Ile to będzie trwać? Wróblewski zmarnował ostatnie 2 lata totalnie!

 9. 9
  +7
  ~ zgrywus
  Czwartek, 30.11

  Co za dramatyczna i ekscytująca sytuacja, no ciekawe czy się dogadają czy tez miasto i jego mieszkańcy zostaną bez ciepłej wody i ogrzewania?;) W następnym artykule proponuje zająć się tematem czy mieszkańcy "komunałek" maja płacić czynsz czy nie....jakby była jakaś różnica!;)

 10. 10
  +7
  ~ ojdyromuchomoro
  Czwartek, 30.11

  Mam pytanie do zarządu ENERGII. Jezeli miasto nie podpisze umowy na dostawy ciepla to co zrobia z nadmiarem cieplej wody? Spuscicie do rzeki? A tak poza tym to jak nie podpiszecie umowy to nie będziecie mieć dodatkowych pieniędzy z tego tytułu. Więc z tego wynika, że i tak musicie dojść do kompromisu, a szkód tylko ze ENERGA próbuje ugrać dla sobie jak najwięcej (naszym kosztem bo i tak za to zapłacimy) przenosząc negocjacje za bardzo w stronę publiczną i przerzucając sie wzajemnymi oskarżeniami. Tak czy siak ostatecznie umowa zostanie podpisana ale wizerunek spółki troszkę się pobrudzi...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9748899936676