Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbl±g » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNO¦CI

Z mieczem w dłoni walczyli o pier¶cień komtura. Dzisiaj kolejny turniej rycerski

03.09.2017, 07:00:32 Rozmiar tekstu: A A A
Z mieczem w dłoni walczyli o pier¶cień komtura. Dzisiaj kolejny turniej rycerski
Fot. Ryszard Biel

Najznamienitsi rycerze z Polski i zagranicy ¶ci±gnęli na elbl±sk± Wyspę Spichrzów, aby się ze sob± zmierzyć w walce. Wczoraj (2 wrze¶nia) w Elbl±gu rozpocz±ł się tam I Międzynarodowy Elbl±ski Turniej Rycerski "METR".

Turniej rycerski to nowo¶ć tegorocznego ¦więta Chleba. Walki rycerskie, jako sport w Polsce funkcjonuj± od blisko dziesięciu lat. Elbl±żanie wczoraj po raz pierwszy mieli okazję przyjrzeć się zbrojnym zawodnikom w akcji. Rozegrana został czę¶ć konkurencji I Turnieju Miecza Sportowego Juniorów oraz I Turniej o Pier¶cień Komtura Elbl±skiego. 

Udało się nam uzyskać bardzo wysoki poziom zawodów, z czego jeste¶my bardzo zadowoleni. W Turnieju o Pier¶cień Komtura Elbl±skiego wystartowało 16 zawodników. Mieli¶my czworo mistrzów ¶wiata. W¶ród nich Maję Olczak, czy Marcin Waszkielisa. W finale spotkali się Marcin Waszkielis, Michał Kozdra¶ oraz Krzysztof Olczak, wszyscy ci trzej zawodnicy s± do¶wiadczeni, to reprezentanci kadry narodowej, wielokrotnie reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach ¶wiata. Ostatecznie zwyciężył Marcin Walszkielis, który od ładnych paru lat jest w doskonałej dyspozycji i nie pozwala odebrać sobie pierwszych miejsc na wszystkich turniejach, na których startuje

- mówi Paweł Rodziewicz ze stowarzyszenia Elbl±ska Szkoła Fechtunku Fortis.

Pocz±tkowo organizatorom turnieju deszcz przeszkodził w organizacji wszystkich zaplanowanych walk. Jednak ostatecznie większo¶ć z nich udało się przeprowadzić. Dzisiaj (3 wrze¶nia) odbęd± się kolejne zawody. Tym razem będzie to I Turniej o Rękę Księżniczki Pruskiej.

- Jeżeli nie będzie kolejnego oberwania chmury, to w niedzielę turniej powinien rozpocz±ć się planowo, czyli o godz. 11. Będzie to turniej w zupełnie innej formule niż w sobotę, ale nie mniej widowiskowy - dodaje Paweł Rodziewicz.

W sobotę pogoda trochę popsuła szyki. Jednak je¶li chodzi o organizację, jest ona bez zarzutu, mamy co potrzebujemy, mamy to na czas i my jeste¶my na czas. Je¶li chodzi o poziom sportowy, mieli¶my tutaj zawodników, ze ¶cisłej ¶wiatowej czołówki. Mieli¶my również zawodników młodych i to bardzo obiecuj±cych. Ten turniej był dla tych młodych chłopaków szans± nauczyć się czego¶ od tych starych wyjadaczy, na żywo, na własnej skórze. Mam nadzieję, że w Elbl±gu odbęd± się kolejne edycje turnieju. Potrzebujemy w tej chwili napływu ¶wieżej krwi do tego sportu, potrzebujemy, żeby tym starym mistrzom kto¶ zacz±ł dyszeć w plecy, żeby poczuli, że nie s± niepokonani

- mówi Maciej Reihl, sędzia międzynarodowy sportowych walk rycerskich.

I Międzynarodowy Elbl±ski Turniej Rycerski "METR"


Niedziela 3 wrze¶nia (Wyspa Spichrzów)


I Turniej o Rękę Księżniczki Pruskiej
11:00 - Uroczyste rozpoczęcie Turnieju oraz prezentacja uczestników
13:00 - Walki finałowe
14:00 - Zakończenie Turnieju i wręczenie nagród. 

Natasza Jatczyńska
Wy¶lij wiadomo¶ć do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / I Międzynarodowy Elbl±ski Turniej Rycerski "Metr". ( zdjęć 180 )
Dodano: 2017-09-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ tr
  Niedziela, 03.09

  Jakie tłumy na widowni. Po raz kolejny powtórzę - termin tej imprezy jest beznadziejny!

 2. 2
  --1
  ~ miecznik
  Niedziela, 03.09

  wysoki poziom to lekkie nadużycie :D

 3. 3
  0
  ~ super
  Niedziela, 03.09

  Ale czad!

 4. 4
  +3
  ~ Zawiedziony
  Niedziela, 03.09

  Termin imprezy nietrafiony. Dni Chleba powinny sie idbywac tydzien wczesniej

 5. 5
  0
  ~ br
  Niedziela, 03.09

  "Najznamienitsi" hahaha. Kto wypisuje te bzdury

 6. 6
  +3
  ~ pilarz
  Niedziela, 03.09

  Walki nawet fajne by były, gdyby nie pozioma sędziowania. Jak można pozwolić walczyć ¶redniowiecznym z wojami? Inne miejsca punktowane, co skończyło się kilkoma kontuzjami. A wiem dlaczego, po przecież startował mistrz ¶wiata Waszkielis i chyba pod niego pozwolono na co¶ takiego. Dla mnie walki w jego wykonaniu żenada.

 7. 7
  +2
  ~ Widz±cy mrok
  Niedziela, 03.09

  Pan Rodziewicz stwierdza skromnie:„ Udało się nam uzyskać bardzo wysoki poziom zawodów, z czego jeste¶my bardzo zadowoleni. W Turnieju o Pier¶cień Komtura Elbl±skiego wystartowało 16 zawodników. Mieli¶my czworo mistrzów ¶wiata.” To na pewno hełm na fotografii nr.90 to mistrzostwo ¶wiata fantazy i Hollywood.  

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Wła¶cicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbl±ski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8098938465118