Niedziela, 22.09.2019, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prokurator Żelazek:Jeszcze się nie pakuję, nadal urzęduję na swoim stanowisku. Czy Stonoga będzie miał problemy?

09.12.2016, 14:30:59 Rozmiar tekstu: A A A
Prokurator Żelazek:Jeszcze się nie pakuję, nadal urzęduję na swoim stanowisku. Czy Stonoga będzie miał problemy?
REKLAMA

Cichą decyzją Zbigniewa Ziobro odwołano prokuratora rejonowego w Elblągu - informuje na swoim fanpage'u Zbigniew Stonoga, biznesmen i działacz społeczny. Miałoby to związek z głośną sprawą brutalnego pobicia 11-letniego elblążanina. Sam zainteresowany jednak nie potwierdza doniesienia. - Jeszcze się nie pakuję, nadal urzęduję na swoim stanowisku - mówi Jarosław Żelazek, Prokurator Rejonowy w Elblągu. Tymczasem okazuje się, że sam Stonoga może mieć poważne kłopoty. Do braniewskiej prokuratury trafiło zawiadomienie na niego.

Elbląska prokuratura rejonowa znalazła się pod obstrzałem w związku z głośną sprawą brutalnego pobicia 11-letniego Michała. Sprzeciw wielu mieszkańców wzbudziło wypuszczenie z aresztu i oddanie pod dozór policyjny 30-latniego Piotr U., któremu zarzuca się popełnienie tego czynu. W sprawę wyjątkowo zaangażował się Zbigniew Stonoga, kontrowersyjny videobloger, biznesmen, działacz społeczny i polityczny. Już dwukrotnie pojawił się on w Elblągu i wraz z grupą elblążan protestował pod prokuraturą. Jeszcze kilka dni temu działacz zapowiadał kolejny protest na piątek, domagając się jednocześnie odwołania Prokuratora Rejonowego w Elblągu, któreg najłagodniej nazywał nierobem. Wczoraj protest odwołał, a dzisiaj z kolei poinformował o "cichym" odwołaniu Jarosława Żelazka, Prokuratora Rejonowego w Elblągu.

Informuję Państwa, że cichą decyzją Zbigniewa Ziobro odwołano poprzedniego prokuratora rejonowego w Elblągu i powołano na to stanowisko Marcina Rost. Przed kilkoma minutami kryminalni z Elbląga dokonali zatrzymania sprawcy pobicia 11 letniego Michałka i jest on obecnie przewożony do prokuratury, która zdecydowała się wystąpić z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. To te wskazywane przeze mnie okoliczności stały się podstawą do odwołania protestu w Elblągu

- informuje Stonoga na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Co zastanawiające sam zainteresowany nic na temat swojego odwołania nie wie.

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Gdyby rzeczywiście podjęto taką decyzję, chyba bym o niej wiedział? Być może dopiero się dowiem. Jeszcze się nie pakuję, nadal urzęduję na swoim stanowisku

- mówi Jarosław Żelazek, Prokurator Rejonowy w Elblągu.

Informacji o odwołaniu nie potwierdza również Prokuratura Okręgowa w Elblągu, której podlega Prokurator Rejonowy w Elblągu.

Nie mam takiej informacji. Nie wiem nic na temat rzekomego odwołania pana prokuratora Żelazka ani o działaniach ministra Ziobry do tego zmierzających

- przekonuje Leszek Gabriel, Prokurator Okręgowy w Elblągu.

Jeszcze mniej informacji udało nam się uzyskać u Sebastian Kalety, rzecznika ministra sprawiedliwość, który odesłał nas do Prokuratury Krajowej.

Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. W tej chwili nie mamy takiej informacji

- dodał prokurator Arkadiusz Jaraszek z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Okazuje się jednak, że nieprzyjemności może mieć sam Zbigniew Stonoga.

 Dzisiaj do Prokuratury Rejonowej w Braniewie wpłynęło zawiadmonie, w którym zarzuca mu się znieważenie elbląskiego                    prokuratora.

Rzeczywiście dotarło do nas takie zawiadomienie. W tej chwili jest ono rejestrowane, dopiero potem zostanie skierowane do rozpoznania, więc nie wiele w tej chwili mogę powiedzieć na ten temat

- wyjaśnia Rajmund Kobiela Prokurator Rejonowy w Braniewie.

Przypomnijmy. W ubiegły czwartek (24 listopada) około godz. 18 przy skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z Pionierska. 11-letni elblążanin został napadnięty i pobity, gdy wracał rowerem do domu z kiermaszu szkolnego. Chłopiec, po zajściu dotarł o własnych siłach do domu. Rodzice zawieźli go do szpitala. Na szczęście 11-latek nie odniósł poważnych obrażeń. Następnego dnia rodzice złożyli zawiadomienie na policje, która wszczęła dochodzenie. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zabezpieczyli telefon jednego z napastników. Całe zajście zarejestrował monitoring pobliskiego sklepu. Na nagraniu widać moment, kiedy chłopak został zrzucony z roweru, a następnie jest okładany pięściami po głowie.

Policjanci 27 listopada zatrzymali sprawcę - 30-letni mieszkaniec Elbląga, notowany wcześniej za groźby i zniszczenie mienia. Jednak już dzień później został on wypuszczony na wolność i oddany pod dozór policyjny. Ta decyzja wzbudziła sprzeciw wielu mieszkańców, którzy podkreślali, że może być to efekt tego, że matka oskarżonego jest elbląskim sędzia. Aby uniknąć zarzutów braku obiektywizmu, sprawę odebrano elbląskiej rejonówce i przekazano Prokuraturze Rejonowej w Kartuzach. Wczoraj policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali Piotra U. na terenie Malborka. Nakaz doprowadzenia w tej sprawie wydała wobec niego kartuska prokuratura.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ jehowaklarkson
  Piątek, 09.12

  O to ten członek lokalnej sitwy? Pakuj się i won bez dyskusji!

 2. 2
  +3
  ~ tomek
  Piątek, 09.12

  MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdz

 3. 3
  0
  ~ Obs
  Piątek, 09.12

  A, co to takiego "zniwarzenie". Znam słowo; znieważenie od zniewaga. Służę słownikiem ortograficznym, mam 2.

 4. 4
  0
  ~ tomek
  Piątek, 09.12

  tomek do~ Obs Tylko to zwróciło twoją uwagę podziwiam twoją spostrzegawczość jestem pod wrażeniem

 5. 5
  +1
  ~ sprawiedliwy
  Piątek, 09.12

  won papraku co za gnoj parszywy butow bym nie dal ci wyczyscic stajenny slugusie

 6. 6
  +8
  ~ Picek
  Piątek, 09.12

  To jak to jest.Matka podejrzanego jest sędziną czy urzedniczką pracujacą w sądzie.Nie może dziennikarz tego ustalic i napisac ?.

 7. 7
  0
  ~ Obs
  Sobota, 10.12

  Czytać ze zrozumieniem umiem, ale o ortografię też należy dbać.

 8. 8
  0
  ~ yogi
  Sobota, 10.12

  stonoga ...........biznesmem i dzialacz spoleczny? czy tego ktory to pisal juz calkowicie porabalo?powinno byc stonoga karierowicz,oszust i cwaniak ktory po trupach aby tylko do żlobu

 9. 9
  0
  ~ pytajnik
  Niedziela, 11.12

  A kim jest ten przestępca co napadł dzieciaka? Czyim jest synem, kim są jego rodzice? Jakie pełnią funkcje w Elblągu?

 10. 10
  0
  ~ tomek
  Poniedziałek, 31.07

  W którym paragrafie dokonał przestępstwa ten Jarosław Żelazek, bo nie wiem? Niech mi ktoś to wyjaśni. Dalej czytam, że protesty: ciekawe czy za naprawą, czy przeciw, czyli za Kod, PSL. PEŁO, NOWO, też tego nie wiem? A propos: to dlaczego sędziowie z Poznania i Warszawy, którzy uwalniali Hossa nie zostaną wydaleni ze stanu sędziowskiego? Sprawiedliwość to sprawiedliwość.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.