Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląg stroi się w świąteczne dekoracje. Tej zimy będzie ich więcej

01.12.2016, 13:30:46 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg stroi się w świąteczne dekoracje. Tej zimy będzie ich więcej
Fot. Ryszard Biel

Elbląg przybierany jest w bożonarodzeniowe dekoracje. Właśnie trwa montaż ozdób na ulicach. W tym roku będzie ich więcej. Miasto zakupiło dodatkowe "światełka" za 34,5 tysiąca złotych.

Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha, Wigilijna, Hetmańska, 1 Maja i Łączności. Zakupione w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również jak co roku, na trakcji tramwajowej - od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do skrzyżowania z ulicą Teatralną.

W tym roku Miasto dokupiło 28 dodatkowych sztuk świecących ozdób, które zamontowane zostaną na trakcji tramwajowej wzdłuż ulicy 12 Lutego, tworząc z ulicą Płk. Dąbka jeden długi oświetlony trakt. Ich koszt to 34,5 tys. zł

– mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta Elbląga.

Niebawem w kilku miejscach Elbląga pojawią się również choinki. Tradycyjnie ozdobią one Plac Dworcowy, Plac Jagiellończyka i Stary Rynek.

Prace, które realizują wspólnie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, Tramwaje Elbląskie oraz Zarząd Zieleni Miejskiej. Muszą się one zakończyć do 6 grudnia. Tego dnia na starówce odbędą się mikołajki oraz symboliczne rozświetlenie choinki i miejskiej iluminacji.

Od godz. 16.30 na dzieci będzie czekał ze słodkimi przyjemnościami Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Spotkanie ze świętym Mikołajem to okazja do przekazania listów od dzieci – zachęcamy małych elblążan do przygotowania się do tego spotkania. Przy choince będzie można wysłuchać i również wspólnie zaśpiewać świąteczne pieśni i piosenki.

Ile taka bożonarodzeniowa iluminacja Elbląga będzie w tym roku kosztowała? Na to pytanie urzędnicy nie znają dokładnej odpowiedzi.

Nie płacimy rachunku tylko za energię zużytą przez miasto. Z ogólnego rachunku trudno wyodrębnić ile kosztuje świąteczne oświetlenie Elbląga. Mamy też wieloletnią umowę ze PDiM oraz Tramwajami Elbląskimi na montaż i magazynowanie ozdób

  – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ yyy
  Piątek, 02.12

  to jedna kosztuje 1300 zł.????

 2. 2
  0
  ~ RęceOpadają
  Piątek, 02.12

  To chyba cena ozdoby wraz z latarnią !!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  0
  ~ smietana
  Czwartek, 12.01

  o szczupak!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96565103530884