Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Opiekunka uprowadziła 4-miesięczne dziecko. Została skazana na prace społecznie

10.11.2016, 11:05:34 Rozmiar tekstu: A A A
Opiekunka uprowadziła 4-miesięczne dziecko. Została skazana na prace społecznie
Fot. KMP Elbląg

Opiekunka, która uprowadziła czteromiesięczną Maję i wywiozła ją z Elbląga w okolice Kielc, została skazana na 1.5 roku ograniczenia wolności. W tym czasie kobieta będzie musiała wykonywać prace społeczne.

Kobieta została oskarżona o to, że wbrew woli matki, uprowadziła jej córkę, w ten sposób, że nie oddała dziecka w wyznaczonym terminie, a następnie unikała z nią kontaktów. Sąd uznał winę oskarżonej i skazał ją na rok i sześć miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie będzie ona musiała wykonywać prace społeczne, w wymiarze 40 godzin w miesiącu. Jednocześnie została zwolniona z kosztów procesu. Wyrok zapadł w trybie nakazowym 21 października i w tej chwili jest już prawomocny

– wyjaśnia sędzia Dorota Zientara, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w sierpniu tego roku. W niedzielę (21 sierpnia) elbląscy policjanci przyjęli zgłoszenie od młodej kobiety, która poinformowała o uprowadzeniu jej 4-miesięcznej córki. Dzieckiem miała zajmować się opiekunka, jej koleżanka.

Policjanci natychmiast podjęli działania, aby jak najszybciej ustalić miejsce przebywania dziecka. Funkcjonariusze zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje dotyczące okoliczności samego zdarzenia, jak i 32-letniej opiekunki. Kryminalni prowadzili także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne. Podjęte czynności pozwoliły na błyskawiczne ustalenie miejsca przebywania kobiety

– informował Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Okazało się, że dziewczynka została wywieziona do niewielkiej miejscowości pod Kielcami. Tam elbląscy i świętokrzyscy policjanci ją odnaleźli. Życiu i zdrowiu Mai nie zagrażało niebezpieczeństwo. W ręce funkcjonariuszy trafiła także 32-letnia opiekunka. Śledczy bardzo szybko ustalili, że dziewczynka miała zostać wywieziona do Niemiec. Pojawiły się również nieoficjalne informacje, że kobieta chciała tam wychowywać dziewczynkę z partnerem, któremu chciała wmówić, że to ich dziecko.

Teraz najbliższe półtora roku kobieta przepracuje społecznie.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Manam
  Czwartek, 10.11

  Taki wyrok to jakiś żart.. i co teraz jak ona ustanie przed decyzją czy porwać komuś dziecko powie : o nie prace społeczne ? haha śmiech na sali .. na szczęście ją złapali a jak by nie to co ? chciała pozbawić jakąś rodzinę ich dziecka a dziecku odebrać rodziców.. Taki wyrok to WSTYD !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2335071563721