Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zmiany w lesie Modrzewina

29.06.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W przyszłym roku las komunalny Modrzewina zostanie zalesiony. Pojawi się tam 218 500 nowych drzew: dębów, buków, modrzewi, brzóz, świerków i olch.

Podczas kolegium prezydenta Elbląga Henryka Słoniny przedstawiona została realizacja uproszczonego planu urządzania lasu komunalnego na terenie Modrzewiny. Plan zakłada zalesienie 36,26 ha. Projekt sfinansowany zostanie z Funduszu Leśnego.


W tym roku udało się już zalesić prawie 15 ha lasu. Dzięki funduszom Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Funduszu Leśnego, posadzonych zostało 62.440 sztuk sadzonek drzew.


Informacje pochodzą z Ratusza. 

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mes
  Wtorek, 29.06

  las zostanie zalesony:) chodze na były poligon modrzewina co jakiś czas i nie widziałem jeszcze ani jednego młodego drzewka. gdzie one są posadzone? prace trwały nad zasypaniem śmietnika, miało stanąć osiedle podobno, ale nic się nie dzieje. zna ktoś koncepcje?

 2. 2
  0
  ~ Michał
  Środa, 30.06

  Trudno żebyś widział jakiś młode drzewka skoro w nastepnym roku bedzie zalesianie. Co do osiedla oczywiscie zacznie wkrotce powstawac razem z nowa Dąbka (oczywiscie ze nie w tym miejscu, w ktorym beda zalesiać:P), a w odleglejszej przyszłości również z torami tramwajowymi.

 3. 3
  0
  ~ mes
  Środa, 30.06

  "W tym roku udało się już zalesić prawie 15 ha lasu." chyba, że to nie dotyczyło modrzewiny...

 4. 4
  0
  ~ red.
  Środa, 30.06

  Dla zainteresowanych zamieszczamy informację, pochodzącą ze strony Ratusza dotyczącą terenu Modrzewina: Podczas kolegium prezydenta Elbląga Henryka Słoniny przedstawiona została realizacja uproszczonego planu urządzania lasu komunalnego na terenie Modrzewiny- propozycja do realizacji w 2005r. Plan urządzania lasu opracowany został na zlecenie Urzędu Miejskiego w Elblągu w 2001r. przez Biuro Usług Projektowych LAS-GEO w Elblągu. Plan, zarządzeniem wojewody, obowiązuje do 31 grudnia 2011r. Ogólna powierzchnia objęta opracowaniem wynosi 184,12 ha; jest to jednocześnie powierzchnia lasu komunalnego na terenie Modrzewiny. Las już istniejący zajmuje powierzchnię 112,6 ha, do zalesienia - 71,52 ha. W 2004r., przy wykorzystaniu środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Funduszu Leśnego, zalesiono 14,88 ha. Posadzonych zostało 62.440 szt. sadzonek drzew. Najwięcej dębu ( 25.000 sztuk),dalej: buku, modrzewia, brzozy, świerku i olchy. Plan na 2005r. zakłada zalesienie 36,26 ha. Przyjęta w propozycji powierzchnia zalesienia umożliwia realizację ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dzielnicy Modrzewina Północ. Środki na zalesianie pochodzić będą z Funduszu Leśnego. Posadzonych ma być 218.500 sztuk drzew ( gatunki jak wyżej). W granicach administracyjnych Elbląga znajduje się 1999 ha lasów, z tego 1543 ha lasów należy do skarbu państwa, 415 ha to lasy komunalne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3885610103607