Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Wspominali w stolicy katastrofę smoleńską. Zobacz fotoreportaż

11.04.2014, 07:05:50 Rozmiar tekstu: A A A
Wspominali w stolicy katastrofę smoleńską. Zobacz fotoreportaż
Ważnym wydarzeniem była przemowa prezesa PiS, którą polityk wygłosił przed Pałacem Prezydenckim. Uczestnicy obchodów mają nadzieję, że powstanie tam pomnik upamiętniający ofiary katastrofy (fot. Antek Rokicki)

Elbląg, Pasłęk, Ostróda, Działdowo i Iława – mieszkańcy tych miast wzięli wczoraj udział w stołecznych obchodach upamiętniających katastrofę smoleńską. Czwarta rocznica upłynęła w spokojnej atmosferze, towarzyszły jej m.in. projekcje filmów poświęconych ofiarom, występ Jana Pietrzaka, przemówinie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Elbląskiemu oddziałowi PiS towarzyszło kilku członków Klubu Gazety Polskiej w Elblągu. 

 

Uczestnicy obchodów oprócz wspomnień tragicznie zmarłych w Smoleńsku nawiązywali też do polityki, niekiedy tej lokalnej. – Zazdrościliśmy zmian władzy, jaka dokonała się w ubiegłym roku w Elblągu. Byliśmy dumni z elblążan – mówi Małgorzata Tederko z Wejherowa, którą spotkaliśmy niedaleko Pałacu Prezydenckiego. – W Trójmieście dominuje Platforma Obywatelska, więc trudno nam działać w naszym regionie, np. podczas zbierania podpisów na kandydatów do Europarlamentu... Co do rocznicy tragedii, to uważam, że nie była to przypadkowa, zwykła katastrofa – mówi. I dodaje, że musi zostać powołana zagraniczna komisja, która obiektywnie zbada przyczyny rozbicia Tupolewa. Podobnego zdania jest senator Sławomir Sadowski, który kolejny raz pojechał do Warszawy na obchody rocznicy. – Dotychczas zaprezentowane raporty są mało wiarygodne. Bez wątpienia dopuszczono się pewnych zaniedbań, nie znamy też bezpośredniej przyczyny katastrofy. Warto powołać ekspertów międzynarodowych, którzy mają większe doświadczenie związane z badaniem katastrof lotniczych. Mowa np. o Stanach Zjednoczonych. 

 

W czwartkowym marszu wziął udział również pan Kazimierz z Iławy. – Jestem po raz pierwszy na obchodach upamiętniających katastrofę – mówi mężczyzna. – Ostatni rok nic nie zmienił, powinno się zmienić rząd. Ostatnio usłyszałem, jak ktoś powiedział w Telewizji Republika, że wrak samolotu nie wróci do nas, dopóki ziemia smoleńska nie „wróci” do Polski. Rosjanie bawią się nami jak z dziećmi – nie kryje oburzenia. 

 

Głównym punktem uroczystości na Krakowskim Przedmieściu było wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który tak jak w ubiegłych latach przekonywał, że Polska nie jest wolnym krajem, w którym muszą zostać dokonane zmiany polityczne. Podziękował „obrońcom krzyża” za odwagę, ale też Antoniemu Macierewiczowi za wkład w badanie przyczyn tragedii w Rosji. - To, co stało się w Smoleńsku, jest sprawą polskiej godności i niepodległości. Żaden godny naród, państwo zasługujące na miano państwa niepodległego i suwerennego, nie może pozwolić się tak traktować – wołał do zebranych prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze stołecznych obchodów upamiętniających katastrofę smoleńską. 

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Galeria / Stołeczne obchody upamiętniające katastrofę smoleńską - 10.04.2014 ( zdjęć 40 )
Dodano: 2014-04-11 |  fot. Antek Rokicki
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ja
  Piątek, 11.04

  dramat...

 2. 2
  --4
  ~ 123
  Piątek, 11.04

  Zdjęcie nr 34 idealnie obrazuje jakie to było wspominanie katastrofy smoleńskiej. Kaczor na coś z głową i dzieli polaków, a Wilk przy ***s posłusznie wypełnia jego rozkazy. Zrozumcie ludzie że szanse na rządzenie trzeba teraz powierzyć partii z poza sejmu bo nie ma żadnej różnicy czy to pis czy po czy inne ugrupowanie. To jedno wielkie bagno.

 3. 3
  --4
  ~ 123
  Piątek, 11.04

  Zdjęcie nr 34 idealnie obrazuje jakie to było wspominanie katastrofy smoleńskiej. Kaczor na coś z głową i dzieli polaków, a Wilk przy ***s posłusznie wypełnia jego rozkazy. Zrozumcie ludzie że szanse na rządzenie trzeba teraz powierzyć partii z poza sejmu bo nie ma żadnej różnicy czy to pis czy po czy inne ugrupowanie. To jedno wielkie bagno.

 4. 4
  +6
  ~ elblążanin/patriota
  Piątek, 11.04

  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI Ps. tych, którzy nie chcą uczcić pamięci tych 96 zabitych osób, grzecznie prosimy aby nie wypowiadali sie w tym temacie i jednocześnie ostrzegamy, że na waszą agresję nie pozostaniemy dłużni - tylko tzw. "obrońcy krzyża" przyjmowali plucie, bicie a nawet oddawanie moczu na siebie bez odwetu, my aż tak tolerancyjni nie jesteśmy...

 5. 5
  --6
  ~ v1
  Piątek, 11.04

  patriota a to juz są groźby i co ty na to?

 6. 6
  --4
  ~ JedynyNormalny
  Piątek, 11.04

  to jest właśnie taki elektorat pisu i smolenski fanatyk. Już samo użycie słowa "zabici" wiele mówi o poziomie inteligencji, a groźby, których użył to nic innego jak praktyki stosowane przez NSDAP w latach 30.

 7. 7
  --6
  ~ powiec
  Piątek, 11.04

  Sekta PIS to hieny cmentarne oraz oszołomy wierzące w zamach wbrew dowodom i rozumowi!

 8. 8
  +5
  ~ elblążanin/patriota
  Piątek, 11.04

  no i uderz w stół a nozyce sie odezwą - to tyle w tej kwestii v1 - a jak tam twoj lekarz? Byłes już? Bo widze, że nic nie pomogło...

 9. 9
  --4
  ~ pasterz
  Sobota, 12.04

  ....... dobrze że tym prawdziwym Polakom nikt nie powiedział że ziemia "znowu" jest płaska a Kkopernik był kobietą .Ci prawdziwi Polacy idą na rzeź umysłową, prowadceni przez kukiełki PISu i znienawidzonego coraz bardziej kleru.

 10. 10
  +4
  ~ czytam
  Sobota, 12.04

  Przyjdzie taki dzień w którym rozliczymy wszystkich odpowiedzialnych za tą tragedię .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.