Czwartek, 25.07.2024, Imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W niedzielę głosujemy!

11.06.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Już za dwa dni elblążanie wezmą udział w historycznym głosowaniu. Po raz pierwszy głosy Polaków zadecydują o składzie Parlamentu Europejskiego.


Od strony formalnej wybory przypominać będą głosowania, podczas których wybieraliśmy polskich parlamentarzystów lub samorządowców. Oznacza to, że lokale wyborcze czynne będą jak zwykle od godz. 8 do 22. Każdy z nas otrzyma jedną kartę do głosowania, na której znalazły się 132 nazwiska kandydatów pogrupowane według przynależności do danego komitetu wyborczego. Tradycyjnie przy wybranym kandydacie stawiamy znak „x”. Na Pomorzu jest ponad dwa miliony obywateli uprawnionych do głosowania. Władze miasta pomyślały także o osobach niepełnosprawnych, które skorzystać będą mogły z możliwości dowozu do lokalu wyborczego.


W Parlamencie Europejskim na pięć lat zasiądą przedstawiciele tych komitetów, które przekroczą 5-procentowy próg wyborczy. O podziale mandatów zadecydują wyniki ogólnopolskie. Europarlamentarzystami zostaną osoby, które zdobyły największą ilość głosów. Zatem, Drodzy Elblążanie, 13 czerwca do urn!


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5342350006104