Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elblążanie wystartowali w kolejnej edycji Alleycata, czyli rowerowego rajdu na orientację

03.12.2011, 14:51:19 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie wystartowali w kolejnej edycji Alleycata, czyli rowerowego rajdu na orientację
fot. Antek Rokicki

Prawie czterdzieści osób wzięło dzisiaj udział w Elbląskim Alleycacie. Zawodnicy mieli za zadanie pokonać trasę o długości 15 km, podczas której musieli odwiedzić tzw. punkty kontrolne. Na każdym z nich czekało na nich zadanie do wykonania. Alleycat zakończył się w Bażantarnii, gdzie przyznano wszystkim uczestnikom nagrody i wyłoniono najlepszych zawodników.

Dzisiaj przed godziną 12.00 na Placu Słowiańskim zgromadzili się uczestnicy Alleycata. Zawody te są połączeniem rywalizacji z dobrą zabawą i poznawaniem Elbląga. Po raz pierwszy impreza odbyła się w czerwcu ubiegłego roku.

Zapisy na dzisiejsze zawody rozpoczęły się dwa tygodnie temu. - Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc przewidziano nagrodę specjalną, zaproszenie na obiad lub kolację dla dwóch osób w Restauracji Myśliwskiej w Elblągu o wartości 100 zł - mówi Marek Kamm z Urzędu Miejskiego w Elblągu, główny organizator zawodów. – Cieszę się, że chęć udziału w zawodach wyrazili nie tylko uczestnicy poprzednich edycji. Zgłosili się też bowiem amatorzy. Zwykli elblążanie, którzy lubią jeździć.

- Ogłoszenie o imprezie znalazłem na stronie elbląskiego ratusza – powiedział nam tuż przed startem Tomasz Kubacki, który wziął udział w rajdzie razem ze swoją córką Elą. – Pierwszy raz bierzemy udział w zawodach. Sądzę, że komfort jazdy po Elblągu zależy od tego, w jakiej części miasta się poruszamy. Jest różnie, są lepsze i gorsze odcinki elbląskich dróg dla rowerzystów.

Na Plac Słowiański przybył również elbląski radny Robert Turlej. – Jeżdżę rowerem wtedy, gdy chcę wypocząć – mówi. – Ale zdarza mi się też jeździć na nim do pracy. Choć cała infrastruktura naszego miasta dla rowerzystów nie jest najgorsza, to są jeszcze pewne problemy. Cieszę się, że w przyszłym roku elblążanie będą mogli korzystać z nowoczesnych stojaków na rowery – dodał. Radny po raz pierwszy spróbował dzisiaj swoich sił w tego typu zawodach. Jak mówił, z Zawady dojechał na Plac Słowiański w zaledwie dziewięć minut.

Uczestnicy mieli za zadanie odwiedzić 14 punktów kontrolnych. Każdy z nich to inne wyzwanie. Przydała się dobra znajomość elbląskich ulic. – Przyznam, że niektórych z nich po prostu nie znam. A jest to spore ułatwienie – powiedział jeden z młodych zawodników. Jakie więc były to zadania? Przykładowo, należało sprawdzić, w jakich godzinach… otwarta jest w środę jedna z firm ubezpieczeniowych znajdujących się w centrum miasta. Elblążanie musieli też podać godzinę odjazdu ostatniego autobusu z pewnego przystanku. Uczestnicy mieli też zadanie spisać… numer ewidencyjny budynku znajdującego się przy ulicy Panieńskiej… Jak się okazało, najszybciej ze wszystkimi zadaniami poradził sobie elblążanin Dariusz Korsak – zdobywca pierwszego miejsca.

I choć przed nami zima, to elbląskich rowerzystów nieprzyjemna pogoda nie wystraszy. – Miłośnicy jazdy na rowerze dadzą sobie radę – zapewnia z uśmiechem na twarzy Marek Kamm. - Wystarczy tylko zmienić opony i… strój. To wystarczy!

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Kolejna edycja Alleycata, czyli rowerowego rajdu na orientację ( zdjęć 20 )
Dodano: 2011-12-03 | fot. Antek Rokicki
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ jjjjjj
  Sobota, 03.12

  Beznadziejna pora roku na jazdę rowerem, zimno i mokro

 2. 2
  +5
  ~ a
  Sobota, 03.12

  lepiej kołku siedzięc całe życie przy komputerze i całe życie narzekać na wszystko

 3. 3
  +13
  ~ k
  Sobota, 03.12

  Nie ma złej pogody - jest tylko złe nastawienie i ubrania ;)

 4. 4
  --1
  ~ DUDU Bidon
  Sobota, 03.12

  sanki są w zime rower jest w lato, mama to nie jest to samo co tato

 5. 5
  +1
  ~ jjjjjj
  Niedziela, 04.12

  Ty niewychowany prostaku widać że stara cię nie wychowała. Zapewniam cię że wolny czas spędzam aktywniej od ciebie prostaku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0736780166626