Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Puchary rozdane - sezon żeglarski na Zalewie Wiślanym zamknięty

21.11.2011, 12:32:05 Rozmiar tekstu: A A A
Puchary rozdane - sezon żeglarski na Zalewie Wiślanym zamknięty
fot. nadesłane

Elbląscy żeglarze są zadowoleni z mijającego sezonu żeglarskiego na Zalewie Wiślanym. Przede wszystkim wreszcie przełamali dotychczasową hegemonię Rosjan. Najbardziej jednak cieszą się na następny sezon, w którym otwarte zostaną nowoczesne mariny na Zalewie.

18 listopada w CSE Światowid odbyło się spotkanie kończące sezon żeglarski, podczas którego najlepsi żeglarze otrzymali od marszałka województwa Jacka Protasa Puchary Grand Prix Zalewu Wiślanego. Marszałek wyjątkowo w tym roku nie mógł uczestniczyć w Grand Prix 2011, więc reprezentował go dyr. Biura Regionalnego w Elblągu Jerzy Wcisła.

Imprezę zaszczycił swoją obecnością Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Marek Gołkowski. Wśród gości znaleźli się goście z Obwodu Kaliningradzkiego, województwa pomorskiego, samorządowy z miast, gmin i powiatów nadzalewowych oraz – przede wszystkim – żeglarze, wodniacy i organizatorzy życia żeglarskiego.

Jerzy Wcisła wręczył w imieniu Marszałka Jacka Protasa puchary najlepszym żeglarzom tegorocznych regat na Zalewie Wiślanym: Błażejowi Olszewskiemu (I miejsce), Stefanowi Politańskiemu (II) i Krzysztofowi Zalewskiemu-Korziuk (III). Wyróżniono ponadto najlepszą żeglarkę Joannę Kapczyńską oraz żeglarza z zaprzyjaźnionego Kaliningradu – Alekseya Gradobitova.

Przedsięwzięcie było dobrą okazją, by podziękować ustępującemu z funkcji prezesa Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Henrykowi Fallowi, za wkład w rozwój żeglarstwa i turystyki wodnej w naszym regionie. H. Fall funkcję prezesa pełnił przez ćwierć wieku, wychował nowe pokolenie żeglarzy, jego staraniem zrealizowano wiele przedsięwzięć, w tym m.in. port żeglarski w Krynicy Morskiej.

Podsumowania sezonu żeglarskiego 2011 dokonał Bogdan Justyński, znakomity żeglarz, Komandor w Jachtklubie Elbląg, sternik zwycięskiego w tegorocznych regatach jachtu „Strefa Ciszy II”. W zwycięskiej załodze płynęli poza nim: Janusz Justyński (sternik) oraz przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego: Zygmunt Bauman (skarbnik województwa) i Jerzy Wcisła. Wszyscy otrzymali pamiątkowe grafiki. Członkowie Ogniska Sportów Wodnych „FALA” w Elblągu przekazali na ręce Jerzego Wcisła dyplom z podziękowaniem za wsparcie w realizacji działań programowych.

Na zakończenie wszyscy spotkali się wspólnej biesiadzie.
 

Jolanta Małkowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ krzyżak
  Poniedziałek, 21.11

  Nagradzają się ci z mazur.A w Elblągu szlak wodny zarośnięty,brzegi zarośnięte nie umocnione,Stanica żeglarska ruina u harcerzy też .TYLKO obiecanki ciągłe i wszystko na mazury.PRECZ z olsztynem i bagnami.

 2. 2
  0
  ~ Lubię Grześki...jeść.
  Poniedziałek, 21.11

  A Grzesia nie było?Lubi cykać sobie fotki ze sportowcami a tu taki blamaż.Nie zaprosili?Ach...się schował przed kibicami.

 3. 3
  +1
  ~ wojtek
  Poniedziałek, 21.11

  W pierwszym momencie myslałem ze ten trzeci to Jaś Fasola

 4. 4
  +1
  ~ haha
  Poniedziałek, 21.11

  Jerzy Wcisła zawsze przypomina J...... F.......lę

 5. 5
  0
  ~ Ivan Jebievdenko
  Poniedziałek, 21.11

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 6. 6
  0
  ~ AborygenMiejscowy
  Wtorek, 22.11

  Z żeglarstwem w Elblągu jest tak jak z trasami rowerowymi - wielu twierdzi, że istnieje jednakże fakty i real mówią, co innego. Władze nie bardzo czują i wiedzą, o co chodzi i jest im wszystko jedno - natomiast rzeczywistość buduje się na fikcji i krokach pozornych no może poza akcją Pana, W, która jest jedynym konkretem w tej sprawie. Sytuacja taka nie przeszkadza uprawiać te dwie dziedziny (rower i żeglarstwo) w różnorodnych miejscach świata i Europy - wielu elblążan tak to czyni. Szkoda jednak, że do tej pory nie pojawiła się jakakolwiek czarterownia w obrębie tych wód a praktyka zabudowywania mostami potworkami tych cieków nie skłania do ich penetracji. Bylejakość wydziera ze wszech stron a Europa odjeżdża.

 7. 7
  +1
  ~ nze
  Wtorek, 22.11

  AborygenMiejscowy: "do tej pory nie pojawiła się jakakolwiek czarterownia w obrębie tych wód" W Elblągu do wyczarterowania są Janmory 25, Sasanka 660, nie wspominając jachtów klubowych. W Nowej Pasłęce u Ryszarda Dody też całkiem dobry wybór. Sądzę iż potrzeby czarterowe na naszym akwenie są co najmniej wystarczające jak na rynek.

 8. 8
  0
  ~ wyróżniony
  Czwartek, 24.11

  Przykro mi że organizator nie powiadomił wszystkich wyróżnionych o uroczystości wręczenia pucharów. Właśnie z powyższego artykułu dowiedziałem się, że wręczono mi puchar na uroczystości , w której nie uczestniczyłem bo o niej nie wiedziałem. Krzysztof Zaleski-Korziuk

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1515548229218