Środa, 1.04.2020, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ekstremalny rajd po Elblągu i okolicach

06.10.2011, 10:24:20 Rozmiar tekstu: A A A
Ekstremalny rajd po Elblągu i okolicach
fot. Tomasz Jankowski / harpagan.pl

W dniach 14-16 października na terenie Elbląga odbędzie się Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan, łączący w jednym miejscu i czasie elementy turystyki pieszej i rowerowej. Jego uczestnicy w zależności od wyboru, będą mieli do pokonania trasę pieszą, rowerową lub mieszaną (pieszo - rowerową). Organizatorem rajdu jest Pomorski Klub Orientacji Harpagan z Gdańska.

Harpagan jest rajdem na orientację. Oznacza to, że każdy startujący dostaje do ręki mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi. Harpagan nie jest imprezą wyłącznie wytrzymałościową, przebiegającą po trasie wyznaczonej tasiemkami. Tu drogę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, każdy ustala sobie sam. Biegnie ona pięknymi, dzikimi zakątkami, z dala od ruchliwych szos czy zatłoczonych miast. Trasa najkrótsza jest prawie zawsze najtrudniejsza. Zadaniem uczestnika jest odnaleźć w regulaminowym czasie punkty kontrolne zlokalizowane w terenie na których znajduje się obsługa rajdu. Z trasy można zejść praktycznie w dowolnym momencie i miejscu oddając kartę startową sędziemu lub innemu uczestnikowi, który dostarczy ją do bazy. Jest to jednak równoznaczne z wycofaniem się z Rajdu. Jak zatem widać chęć uczestnictwa w Harpaganie nie oznacza konieczności przebycia całej trasy.

Harpagan to impreza z niemal 20 letnią tradycją. Po raz pierwszy zorganizowany został w 1989 roku na trasie z Gdańska do Kościerzyny i wzięło w nim udział 5 osób, a wpisowe wynosiło symboliczną złotówkę. Pierwsze edycje Harpagana organizowane były dla własnej przyjemności i skupiały zaledwie kilka, kilkanaście osób, pasjonatów wędrówek po Kaszubach, które spotykały się gdzieś na jakiejś stacji kolejowej i razem z organizatorami szły na trasę do innej miejscowości.

Generalną zasadą Rajdu w zależności od rodzaju trasy jest pokonanie: dystansu 100 km pieszo w czasie nie dłuższym niż 24 godziny na Trasie Pieszej, dystansu 200 km rowerem w czasie nie dłuższym niż 12 godzin na Trasie Rowerowej, dystansu 50 km pieszo i 100 km rowerem w czasie nie dłuższym niż 18 godzin na Trasie Mieszanej.

Najbliższy rajd - Harpagan-42 odbędzie się w dniach 14-16 października w Elblągu. Zapisy na rajd prowadzone są internetowo na stronie www.harpagan.pl/rajd/ w zakładce „Zgłoś się na rajd”. Bazą rajdu będzie Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Zajchowskiego.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.