Środa, 29.03.2023, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pomysły na milion złotych

01.03.2011, 16:10:53 Rozmiar tekstu: A A A
Pomysły na milion złotych
fot. Rafał Kadłubowski / radny Marek Pruszak wnioskował o obniżenie środków na promocję miasta

Radni miejscy mają świadomość tego, że budżet miasta nie zapewni z pewnością finansowania wszystkich potrzeb mieszkańców Elbląga. Dlatego coraz częściej pojawiają się głosy, że wydatki na promocję miasta – planowany 1 milion złotych, i na dokumentację nowego stadionu piłkarskiego – 1 milion złotych można by przeznaczyć na inne cele.

Budżet miasta na rok 2011 można określić, jako oszczędnościowy plan finansów. I większość radnych zgadza się, że trzeba zacisnąć pasa, aby utrzymać dyscyplinę finansową Elbląga, nadmiernie rozdmuchaną przez poprzedniego prezydenta. Jednak część radnych miejskich nie jest zbyt zadowolona, że w tak trudnym okresie miasto chce przeznaczyć milion złotych na opracowanie dokumentacji nowego stadionu piłkarskiego. Zwłaszcza, że są inne potrzeby.

W kuluarach Ratusza radni zastanawiali się, czy w tak trudnych czasach warto budować nowy stadion. Czy nie wystarczy zmodernizować obiekt przy ul. Agrykola, dostosowując go do wymogów ligowych? O tym mówił podczas ostatniej sesji radny EDS Artur Zieliński, który złożył też wniosek o wycofanie 1 mln zł na opracowanie dokumentacji nowego stadionu z budżetu miasta na 2011 r.

Radny stwierdził, że koncepcja modernizacji stadionu przy Agrykola już jest gotowa i nie ma sensu wydawać kolejnego miliona złotych. Zapomniał jednak dodać, że ta koncepcja nie była konsultowana z władzami klubu Olimpia. Poprzedni projekt nie przewiduje możliwości rozbudowy i modernizacji obiektu. Nie ma też założonych miejsc parkingowych.

W efekcie wniosek radnego Zielińskiego został odrzucony stosunkiem głosów 17 do 3.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Elblągu, również radny Marek Pruszak (PiS) próbował uszczknąć nieco środków z promocji miasta.

-  W mieście mamy problem związany z niedostateczną ilością godzin gimnastyki korekcyjnej w szkołach dla dzieci z  klas 1-3. Wielu uczniów posiada u nas wady postawy i trzeba im pomóc. Może zdjąć środki z promocji miasta i przeznaczyć 400 tys. zł na gimnastykę korekcyjną w szkołach – pytał radny Marek Pruszak.

Prezydent Grzegorz Nowaczyk stanowczo jednak odrzucił pomysł zmniejszenia środków finansowych na promocję miasta.

- Elbląg potrzebuje promocji i reklamy. Tego nie możemy zaniedbywać dłużej – mówił prezydent miasta. - Rozumiem również potrzeby uczniów, dlatego zlecę sprawdzenie ilu dokładnie uczniów powinno z takiej gimnastyki korzystać i jakie środki na ten cel są potrzebne.

 

MP

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ara
  Wtorek, 01.03

  Brawo radny Zieliński i EDS ten ma odwagę, nie to co skundlona SLD

 2. 2
  +2
  ~ abc
  Wtorek, 01.03

  co z tego ze bedzie dokumentacja stadionu jesli nie bedzie kasy na jego wybudowanie? wydalibyscie kase na projekt budowy waszego domu jesli nie mielibyscie kasy na jego wybudowanie? bo ja nie

 3. 3
  +6
  ~ ?
  Wtorek, 01.03

  "Prezydent Grzegorz Nowaczyk stanowczo jednak odrzucił pomysł zmniejszenia środków finansowych na promocję miasta" chyba chodzi o autoreklamę w materiałach miejskich ?

 4. 4
  +1
  ~ Wowka
  Wtorek, 01.03

  Może radni przypomną sobie jak to Henryk Słonina przeznaczył 1 milion złotych na opracowanie dokumentów pod przekop mierzei?! Kwota 1 miliona na promocje jest i tak niewystarczająca!

 5. 5
  --3
  ~ ara
  Wtorek, 01.03

  Wowka przeznaczył czy wydał to jest duża różnica

 6. 6
  +8
  ~ kaja
  Wtorek, 01.03

  jak nie będziemy promować naszego miasta to nie będzie inwestorów, nic nie będzie i z roku na rok będzie jeszcze gorzej. Bardzo dobrze, że Prezydent chce promować nasze miasto i zgadzam się z wowka, że milion to mało chociaż i tak jest lepiej niż za poprzedniego prezydenta.

 7. 7
  0
  ~ Dino
  Wtorek, 01.03

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 8. 8
  +2
  ~ ewer
  Wtorek, 01.03

  wypada zacytować radnego Strzelca z poprzedniej kadencji "Kiedy miasto będzie miało strategię promocji?". radni się zmieniają, problem ciągle pozostaje.

 9. 9
  --2
  ~ ====
  Wtorek, 01.03

  jak nie macie kasy na stadion to poproście Polonie Pasłęk może pozwoli wam grać u siebie .

 10. 10
  --1
  ~ John
  Wtorek, 01.03

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2785429954529