Sobota, 18.05.2024, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kolejne zwycięstwo ELWO ETNA

07.02.2011, 18:41:35 Rozmiar tekstu: A A A

W niedzielny wieczór kolejny komplet punktów zainkasowały piłkarki ELWO ETNA. Mecz z drużyną UKS Medan Gniezno był wyrównanym i bardzo zaciętym spotkaniem lidera z wiceliderem tabeli 2 grupy  I Polskiej Ligi Futsalu Kobiet.

Już po kilku pierwszych minutach było widać, że odważnie grające Gnieźnianki przyjechały do Elbląga po komplet punktów i fotel lidera. Cała pierwsza część meczu to ciągła „wymiana ciosów”. Bardzo zmotywowane przez swego trenera zawodniczki UKS Medan Gniezno starały się jak najprędzej objąć prowadzenie. Elblążanki nie pozostawały dłużne, przeprowadzając bardzo groźne kontrataki, z których jeden w 10 minucie na bramkę zamieniła Maja Znamirowska. Nie minęły kolejne 4 minuty, a waleczna Maja wpisała się na listę strzelczyń ponownie i utonęła w ramionach uradowanych koleżanek z drużyny. Do końca tej części meczu nie padła już żadna bramka, choć przeciwniczki naszych piłkarek miały szansę na zmianę rezultatu wykonując w końcówce przedłużony rzut karny. Jednak najlepsza w elbląskiej drużynie Małgorzata Gawryołek kolejną wyśmienitą interwencją nie pozwoliła na zmianę wyniku.

W drugiej części spotkania również trwała zażarta walka dwóch najlepszych drużyn w tabeli, a wynik końcowy pozostawał sprawą otwartą. Bramkarka ELWO ETNA zaliczała kolejne nieprawdopodobne interwencje, po których zdziwione zawodniczki z Gniezna rozkładały bezradnie ręce. W 31 minucie spotkania ponownie przypomniała o sobie Maja Znamirowska, która podwyższyła wynik na 3:0. Po kilku minutach, jak się później okazało, honorowego gola dla UKS Medan zdobyła Marta Kaczmarczyk. Na więcej nie było stać w niedzielę drużyny z Gniezna. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Trener Piotr Sieńczak: -Gdy spotykają się tak wyrównane zespoły, to często o wygranej decydują indywidualności. My mieliśmy dzisiaj w naszej drużynie Małgorzatę Gawryołek i Maję Znamirowską, dzięki którym odnieśliśmy kolejne ligowe zwycięstwo.

1:0  10min. Maja Znamirowska /ELWO ETNA/
2:0  14min. Maja Znamirowska /ELWO ETNA/
3:0  31min. Maja Znamirowska /ELWO ETNA/
3:1  35min  Marta Kaczmarczyk UKS Medan/

Skład ELWO ETNA Elbląg : Małgorzata Gawryołek, Agata Brodzińska, Emilia Althoff, Natalia Skierkowska, Marlena Zaleszczenko, Agata Klettke, Pamela Chyła, Dorota Proch, Pamela Michalec, Maja Znamirowska, Karolina Orłowska, Katarzyna Czarnecka/kap./, trener - Piotr Sieńczak, trener - Maciej Chwoszcz, kierownik drużyny - Piotr Grzędziński.