Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Czy na stadionach będzie bezpieczniej?

24.11.2009, 10:06:44 Rozmiar tekstu: A A A
Czy na stadionach będzie bezpieczniej?

Na stadionach Olimpii Elbląg, Concordii Elbląg i Polonii Pasłęk ma być bezpieczniej. Stadion i mecz piłkarski ma zaś być imprezą kulturalną i rodzinną. Mrzonka? Może niekoniecznie. Komenda Miejska Policji w Elblągu próbuje właśnie zawiązać szeroką koalicję w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych stadionach.

Jutro (25.11.2009r.) o godzinie 10.00 w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu odbędzie się spotkanie inauguracyjne projektu „Bezpieczny Stadion”.

Sygnatariuszami porozumienia będą: prezydent miasta Elbląga, wicestarosta Powiatu Elbląskiego, przewodniczący komisji ds. bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich, prezes zarządu KS Olimpia, prezes MMKS „Concordia” Elbląg, prezes Klubu Piłkarskiego „Olimpia 2004”, prezes Klubu Piłkarskiego „Polonia” Pasłęk.

- Na spotkaniu nie zabraknie także przedstawicieli wydziałów Urzędu Miejskiego w Elblągu m.in.: Wydziału Edukacji, Wydziału Sportu a także Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności – mówi sierż. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Chcemy, aby na stadionach naszego miasta i regionu było bezpiecznie. Aby mecz piłki nożnej był imprezą kulturalną i rodzinną. Do tego projektu powinni włączyć się aktywnie sygnatariusze tego porozumienia.

Policja ze swojej strony zapewnia wzmożoną ochronę na stadionach. Liczy jednak, że do tego tematu poważnie podejdą także pozostali uczestnicy spotkania.
- Chodzi nam o zmianę sposobu wprowadzania i rozmieszczania kibiców na stadionie. Tak, aby pseudokibice nie mieli szans znaleźć się w sektorze z innymi uczestnikami meczu – mówi Nowacki. – Postawimy również na edukację szkolną. Większość kibiców to uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Chcemy im pokazać pozytywne przykłady kibicowania z innych dyscyplin sportowych, gdzie nie dochodzi do przemocy i wybryków chuligańskich. Wiemy jednak, że te działania będą od nas wymagały długiego czasu realizacji.

Krzysztof Nowacki dodaje, że jutrzejsze spotkanie w sprawie poprawy poziomu bezpieczeństwa na stadionach jest spotkaniem inauguracyjnym.
- Liczymy jednak na to, że pojawią się także nowe pomysły, które będziemy mogli wdrożyć w życie – mówi.

 

Mars

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ BRAMBOR
  Wtorek, 24.11

  A kiedy było niebezpiecznie ?? nie róbcie jaj a to że czasami poleci jakieś przekleństwo czy to coś wielkiego ??!! Stadion to nie kino czy teatr!!

 2. 2
  0
  ~ as
  Wtorek, 24.11

  a co ze stadionem .....kiedyś to u Was czytałem .i co ..........podaje link http://www.info.elblag.pl/19,14963,Wkrotce-rusza-prace-na-ul-Skrzydlatej.html

 3. 3
  0
  ~ kibic
  Wtorek, 24.11

  A o jakim stadionie mówimy w Elblągu,przeciesz my nie mamy stadionu

 4. 4
  0
  ~ kasztan
  Wtorek, 24.11

  kiedy było niebezpiecznie na stadionie? Słonina przed wyborami obiecałeś nowy stadion wiec gdzie on jest?

 5. 5
  0
  ~ kibic
  Środa, 25.11

  a po co tam końkordiia batorowo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.