Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zmiany w kontroli autobusów wycieczkowych

26.05.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany w kontroli autobusów wycieczkowych
Fot. KMP Elbląg

Policjanci ruchu drogowego elbląskiej komendy, wzorem ubiegłego roku, wprowadzają zmiany w procedurze kontroli autobusów szkolnych i wycieczkowych. Od 1 do 24 czerwca 2022 r., funkcjonariusze będą kontrolować stan pojazdów i trzeźwość kierowców w wyznaczonym miejscu na parkingu przy al. Grunwaldzkiej.

 

Zmiany wchodzą w życie od 1 czerwca br. Policjanci i funkcjonariusze ITD nie będą już jeździć pod szkoły i tam dokonywać kontroli autokarów. Będą one odbywać się w godzinach od 7.00 do 9.00 na parkingu przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu (Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu, wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu). Wycieczki zaplanowane w godzinach wcześniejszych lub późniejszych należy zgłaszać na dotychczasowych zasadach. Zmiany te podyktowane są dużą ilością zleceń i z pewnością przyczynią się do skrócenia czasu oczekiwania. Kierowcy podstawiającemu autobus do kontroli wydawany będzie dokument o nazwie „Protokół kontroli" jak również „Sprawozdanie z kontroli drogowej zawierające wykaz kontrolny". Obydwa dokumenty zawierają między innymi dane kierowcy, pojazdu oraz wyniki kontroli, jej czas i miejsce. Dokumenty te, zawierające czytelny podpis funkcjonariusza oraz pieczątkę nagłówkową KMP w Elblągu stanowić mogą źródło wiedzy dla organizatora wycieczki, dokumentujące poddanie pojazdu i kierowcy kontroli drogowej.

 

Zgłoszenia przyjmowane są całodobowo - tel. 47-734-15-55. W dni robocze w godz. 7.00-15.00 tel. 47-734-15-99.

 

Jakub Sawicki

Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ rambo11
  Piątek, 27.05

  Na oko to można sobie palca wsadzić w cztery litery

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1075768470764