Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Młodzi radni zainaugurowali kolejną kadencję. "Razem możemy zmieniać miasto na lepsze"

23.05.2022, 16:07:01 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Młodzi radni zainaugurowali kolejną kadencję. "Razem możemy zmieniać miasto na lepsze"

Dziś, 23 maja, odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga. Młodzi radni zainaugurowali kolejną kadencję. Przez najbliższe dwa lata będą reprezentowali interesy swoich rówieśników i wpływali na rozwój miasta.


Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga zaczęła pracę. Tworzy ją 44 uczniów z elbląskich szkół podstawowych i średnich. W poniedziałek (23 maja) odbyła się inauguracyjna sesja kolejnej kadencji MRM.

 

Na początku obrad nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Głównym punktem sesji był wybór prezydium Młodzieżowej Rady Miasta. Swoją kandydaturę na przewodniczącego rady złożyło dwóch uczniów. Ostatecznie, głosami 39 koleżanek i kolegów, na stanowisko to wybrany został Alan Rynkiewicz z Zespołu Szkół Pijarskich.

 

Wierzę głęboko, że razem damy radę wypracować wiele ciekawych inicjatyw, że będziemy zmieniać to miasto na lepsze, chociaż i tak, w naszym województwie Elbląg wypada bardzo dobrze. Obiecuję, że do końca kadencji, nie zapiszę się do żadnej partii ani młodzieżówki partyjnej, aby nikt z was nie czuł, że kogoś faworyzuję. Zachowam apolityczność i bezpartyjność. Wierzę, że stworzymy wspólnotę, w której każdy czuje się dobrze, do której każdy przychodzi z uśmiechem

 

- mówił jeszcze przed głosowaniem Alan Rynkiewicz, nowy przewodniczący MRM Elbląga.

 

 

Młodzi radni wybrali dziś również dwóch wiceprzewodniczących. Te stanowiska w tej kadencji będą pełnili: Paweł Marchlewski (Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi) i Dorian Stasiak (Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących). Sekretarzem MRM została Weronika Kurowska (II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi).

 

W inauguracyjnej sesji młodzieżowej rady uczestniczyli przedstawiciele władz miasta. - Młodzieżowa Rada Miasta pełni funkcję doradczą, konsultacyjną dla prezydenta Elbląga i Rady Miejskiej w Elblągu, ale także podejmuje działania na rzecz elbląskiej młodzieży, współpracuje z samorządami uczniowskimi, pełni rolę łącznika pomiędzy władzami samorządowymi a młodymi elblążanami - przypomniał Antoni Czyżyk, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

 

 

Pokładamy w waszej działalności bardzo duże nadzieje, liczymy na wasze świeże spojrzenie, inicjatywę oraz wsparcie w pracy na rzecz Elbląga i jego mieszkańców. Serdecznie gratuluję młodzieżowym radnym i życzę wam sukcesów w upowszechnianiu idei samorządowej i postaw demokratycznych wśród młodzieży. Wykorzystajcie te dwa lata mądrze. Dyskutujcie, spierajcie się, ale też uczcie się wypracowywania kompromisów. Myślę, że będziemy zmieniali nasze piękne miasto Elbląg na miasto przyjazne ludziom młodym, ekologiczne, przyjazne wszystkim poczynaniom edukacyjnym

 

- dodał Antoni Czyżyk. 

 

Słowa wsparcia pod adresem młodych radnych skierował również przewodniczący poprzedniej kadencji MRM. - Zdążyłem już poznać tę młodzież, chwilkę z nimi pracowałem. Mam zaproszenie do naszych decydentów, aby naprawdę poważnie podeszli do tej współpracy. Widzę w tych młodych radnych duży potencjał - podkreślał Adam Gronek. 

 

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta odbędzie się już po wakacjach, we wrześniu. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ zdolni, młodzi, pracowici
  Poniedziałek, 23.05

  Brawo! Działajcie, w Was nadzieja

 2. 2
  +4
  ~ LEWIŃSKI
  Poniedziałek, 23.05

  CO ZA ZABAWA I DŁUGOLETNIE PLANY I TAK NIE MACIE MOCY PRAWNEJ ABY ZMIENIAĆ CO KO LWIEK I JAK KOL WIEK W ELBLĄGU TYLKO SOBIE POSIEDZICIE POROZMAWIACIE I NA TYM SIĘ SKOŃCZY

 3. 3
  +12
  ~ W(f)spaniale
  Poniedziałek, 23.05

  Najgorsze co może być, to wmówić młodym ludziom, że coś mogą, gdy tak naprawdę nic nie mogą. Drodzy rodzice, zabierzcie stamtąd swoje dzieci. Władza będzie się starała przekonać ich do akceptacji swoich planów. Tu chodzi o socjotechniczne wystawki, które mają zaskutkować zdobyciem elektoratu młodych ludzi.

 4. 4
  +4
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 23.05

  Lewinski jak taki stary jesteś a na młodzież się rzucasz to może pochwalisz się swoimi pomysłami, które były warte uwagi i zostały zrealizowane? Pozdrawiam młodzież, zawsze to jakis punkt widzenia dla Elblaga

 5. 5
  +7
  ~ laskipaa
  Poniedziałek, 23.05

  "...w naszym województwie Elbląg wypada bardzo dobrze" - młodych trzeba edukować od początku: po pierwsze to nie nasze województwo, a po drugie wypadac bardzo dobrze w najgorszym i najbardziej dziadowskim województwie to nie jest wielki powód do chwały.

 6. 6
  +8
  ~ Zmiana warty
  Poniedziałek, 23.05

  Bo kazde pokolenie ma swoj czas !!!!

 7. 7
  +13
  ~ macie pomysły?
  Poniedziałek, 23.05

  Zaczęliście od zasłonięcia polskiej flagi. Wypijecie wodę, zjecie paluszki i tak skończycie .Nikt i w niiczym z wami się nie będzie liczył. Macie ludzi ze wszystkich szkół i zajmijcie się uczniem w szkole, bo Wróblewski i Czyżyk nie słuchają swoich "radnych" a co dopiero was. Grzecznościowe slogany trwają już 30 lat , zawsze tak samo i z takim samym skutkiem, czyli bez namacalnego efektu dla ucznia i miasta.

 8. 8
  +2
  ~ zaoczny
  Poniedziałek, 23.05

  Jak otworzycie Klub Studencki od 1 pażdziernika 2022 roku w Elblagu to uwierzę w sens Waszego działania

 9. 9
  +8
  ~ Taki morał
  Poniedziałek, 23.05

  Starszych kolegów szanujcie, ale przykladu nie bierzcie

 10. 10
  +5
  ~ mis
  Wtorek, 24.05

  nastepni madrale aby do zlobu a moga tyle co zyd za okupacji niech ida pobawic sie w piaskownicy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9946520328522