Wtorek, 25.01.2022, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Przypominamy kierującym o nowym taryfikatorze mandatów

12.01.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przypominamy kierującym o nowym taryfikatorze mandatów

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zostały w nim podniesione kary za wykroczenia drogowe, które maja znaczący wpływ na bezpieczeństwo. W szczególności wyższe mandaty, kierowcy mogą otrzymać za przekroczenia prędkości.


W miniony weekend policjanci wystawili kilka takich właśnie wyższych mandatów. Jeden z nich otrzymał 51-letni mężczyzna kierujący volkswagenem. Został zatrzymany przez patrol na obwodnicy Pasłęka gdy jechał z prędkością 179 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 120 km/h 51-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi.


Inny przykład to 25-letni mężczyzna kierujący fordem a zatrzymany na drodze S22 w okolicy Elbląga. Jego prędkość to 139 km/h w miejscu gdzie znaki pozwalają na maksymalnie 100 km/h. W tym przypadku było to 800 złotych i 6 punktów karnych.


Jeszcze inny kierujący musi zapłacić 1000 złotych za przekroczenie prędkości. 43-latka policjanci zatrzymali na wysokości Marzewa gdzie jechał z prędkością 163 km/h w miejscu ograniczenia do 120 km/h Przypominamy kierującym o nowym taryfikatorze o wyższych karach warto pamiętać jeszcze przed policyjną kontrolą i stosować się do obowiązujących przepisów.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ BODZIO
  Ponad tydzień temu, Środa, 12.01

  Zwolnić szkoda Kasy,zdrowia,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0686120986938