Niedziela, 1.10.2023, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Ponownie oszustwo „na policjanta” w Elblagu

22.06.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ponownie oszustwo „na policjanta” w Elblagu

O oszustwie „na policjanta” pisaliśmy wielokrotnie. Sprawcy w rozmowie telefonicznej podają się za policjantów CBŚP i pod pozorem prowadzenia akcji przeciwko oszustom próbują wyłudzić pieniądze od swoich ofiar.


Scenariusz wyłudzenia jest za każdym razem podobny. „Namierzamy grupę oszustów działających w sektorze bankowym w związku z tym Pani/Pana pieniądze są zagrożone. Należy je wypłacić lub przelać na inne konto lub… wykonać przelew ale nie będzie on widoczny. Wszystko po to by policjanci mogli śledzić oszustów. Taki właśnie ostatni przypadek zdarzył się wczoraj w Elblągu. Do pewnej 60-latki zadzwonił oszust i podając się za policjanta uprzedził o tym że jeżeli nie weźmie udziału w policyjnej akcji może jej grozić grzywna do 5 tysięcy złotych.
 

Kobieta została namówiona by przelała kwotę ponad 80 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się co zrobiła, i że pieniądze faktycznie  zniknęły z konta. Poszła na policję tym razem tę prawdziwą. Kobieta skontaktowała się również z bankiem aby zablokować dokonaną transakcję. Szybkie zadziałanie spowodowało zamrożenie pieniędzy i nie przelanie ich na konto oszustów. Teraz prowadzone jest postępowanie, aby ustalić i zatrzymać oszustów.


Pamiętaj:
Jeżeli ktoś kto podaje się za policjanta prosi cię przelew lub o spakowanie pieniędzy i przekazanie ich nieznanej osobie lub wyrzucenie takiej paczki przez okno -  to nie musisz tego weryfikować i dzwonić pod wskazane przez sprawców numery. Na 100 procent jest to oszustwo.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Dandys
  Wtorek, 22.06

  Mówię ,że ostrzeżenia powinny być na klatkach schodowych w widocznym miejscu.Bo nie wszyscy mają dostęp do internetu

 2. 2
  +6
  ~ Matko święta!!
  Wtorek, 22.06

  80 koła na koncie a się bała że 5 tysi grzywny zapłaci, kto się nabiera na takie brednie matko święta

 3. 3
  +1
  ~ uiyIK
  Środa, 23.06

  60 -letnia toc to siła wieku.ale durna .

 4. 4
  +1
  ~ OSZUSCI W ELBLAGU
  Wtorek, 19.10

  UWAGA NA OSZUSTÓW i KŁAMCÓW GÓRECKICH W ELBLĄGU ZAMIESZKAŁYCH NA ULICY PIECHOTY!!! MNIE JAKO MŁODĄ KOBIETĘ OSZUKALI. NIE CHCĄ MIEĆ TERAZ ŻADNYCK KONTAKTÓW. BARDZO NIEWYCHOWANI i BEZ KULTURY LUDZIE, NERWOWI i AGRESYWNI. PRZESTRZEGAM INNYCH PRZED ZAŁATWIANIEM JAKICHKOLWIEK INTERESÓW ZARÓWNO Z MARIUSZEM GÓRECKIM JAK I JEGO ŻONĄ. Ania - Matka trójki dzieci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5561139583588