Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Chciał kupić jacht wpłacił 1000 zł. i .........

26.11.2020, 17:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Chciał kupić jacht wpłacił 1000 zł. i .........
fot.elblag.policja.gov.pl

Pewien 47-latek z Elbląga znalazł na portalu ogłoszeniowym jacht wystawiony za kwotę ponad 42 tysięcy złotych. Aby „zaklepać” zakup uległ sprzedającemu i wpłacił kwotę 1000 złotych, na poczet przyszłego zakupu. Wtedy też kontakt się urwał.

 

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Pewien elblążanin wypatrzył w ogłoszeniach internetowych jacht. Odpowiadał mu wyposażeniem wielkością jak również ceną która była adekwatna a nawet niższa do pokazanej na zdjęciach jednostki pływającej. To skusiło go by nawiązać kontakt z ogłoszeniodawcą. Ten z racji wielu zainteresowanych transakcja kupna miał zażądać przelania zadatku w kwocie 1000 złotych co ten uczynił. Po potwierdzeniu że pieniądze zostały wysłane kontakt się… urwał. Sprawa trafiła na policję i jest prowadzona pod kątem oszustwa.

 

Oszuści często posługują się fałszywym ogłoszeniem po to by wzbudzić zainteresowanie takiego potencjalnego klienta. Atrakcyjny produkt jest wystawiony za zaniżoną cenę. Pamiętajmy o tym że przelewamy w takim przypadku zadatek nieznanej osobie często przez rodzaj szybkiego przelewu a nie bezpośrednio na konto. Oszustwo zgodnie z Kodeksem Karnym zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ cwaniak na cwaniaka
  Czwartek, 26.11

  No cóż, winien Amber Gold. Bardzo słusznie został potraktowany ten 47 latek. Minęły 73 lata, a geny stepowe nadal aktywne. Panie Nowacki - oszustwo nie jest zawsze karane, a jeżeli to czyni "nasz" to nawet jest chwalebne i może pomóc w karierze. Patrz - czerepak.

 2. 2
  +2
  ~ Tanio jacht sprzedam.
  Czwartek, 26.11

  Ten przypadek był przedmiotem reportażu interwencyjnego na początku tego roku emitowanego przez TVN. Dość szczegółowo opisano tą aferę, a dziennikarze dotarli do właściciela firmy oferującego jachty. Przedstawił on swój punkt widzenia i twierdził, że on jest jedynie pośrednikiem też oszukanym przez zleceniodawcę. A chętni na zakup jachtu informację o tym posiadali z ogłoszeń. Widać, że ta sprawa wciąż się nie zakończyła i nadal są jej ofiary. Więc zawsze trzeba w interesach, zakupach i tego typu działaniach stosować zasadę - wierz, ale sprawdzaj.

 3. 3
  +2
  ~ JAjoj
  Czwartek, 26.11

  na forach jachtowych na FB było ostrzeżenie o takiej akcji, szkoda 1000....dość droga nauczka

 4. 4
  +5
  ~ Rambo11
  Piątek, 27.11

  Kogo to obchodzi ??? złodziej z Torunia naciąga starsze osoby od lat i nikt nic z tym nie robi,tak więc chciał okazji to ją ma-jacht nie jest pierwszą potrzebą tak więc kasiorki mu nie ubędzie -gdyby okradł młodą matkę naciągając ją na zakup wózka to bym go sam znalazł i na kolanach oddał by tą kasę-miłego dnia-FRAJERÓW NIGDY NIE ZABRAKNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!1

 5. 5
  --7
  ~ Lola
  Piątek, 27.11

  Ludziska szykować kaskę pan prezes Owsiak czeka na darowizny

 6. 6
  --1
  ~ Kluski
  Piątek, 27.11

  Takie cyrki tylko w Elblągu. Ostatnio 3000€ zaliczkowałem żeby samochód był dla mnie. Bez wahania się następnego dnia koleją część gotówki przywiozłem. Umowa spisana zakup ok .auto śmiga. Mały przebieg. Po prostu wiedziałem z kim r8bie real.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7436890602112