Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Nielegalna fabryka papierosów na byłej fermie drobiu

21.09.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nielegalna fabryka papierosów na byłej fermie drobiu
Fot. IAS w Olsztynie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Olsztyna i Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) zatrzymali ponad 15 mln sztuk papierosów i 111 ton tytoniu. Nielegalna fabryka znajdowała się na terenie gospodarstwa rolnego pod Olsztynem. Zatrzymano 11 osób – 7 obywateli Mołdawii i 4 Polaków. Straty Skarbu Państwa wynikające z tego procederu oszacowano na kwotę około 100 mln złotych.

W środę 16 września 2020 r. funkcjonariusze olsztyńskiej KAS i policjanci KWP z Olsztyna zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu działającą na byłej fermie drobiu pod Olsztynem. Działalność przestępcza prowadzona była w trudnodostępnym miejscu, otoczonym polami uprawnymi i bagnami. Osoby zatrudnione przy nielegalnej produkcji mieszkały tam i nie wychodziły na zewnątrz. Dostarczano im żywność i produkty niezbędne do codziennego życia. Kompleks budynków objęty był monitoringiem, a pomieszczenia produkcyjne zostały wyciszone od wewnątrz.
 

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 7 obywateli Mołdawii i 4 Polaków. W trakcie przeszukania zabezpieczono linię produkcyjną papierosów, której elementy mogły być warte ponad 3 mln złotych. Łącznie zajęto ponad 15 mln gotowych papierosów, 88 ton tytoniu, 23 tony suszu tytoniowego oraz półprodukty służące do produkcji papierosów, a także równowartość około 220 tys. złotych w różnych walutach. Ta nielegalna działalność spowodowała uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę około 100 mln złotych.
 

Wśród zatrzymanych są 42-latek i 47-latek - dwaj organizatorzy procederu. Sąd na wniosek Prokuratora Okręgowego w Olsztynie zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy. Usłyszeli oni m.in. zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego przewożenia i produkcji wyrobów akcyzowych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st.rachm. Marta Rosiak
Oficer Prasowy
Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej
Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. IAS w Olsztynie


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Won z Olsztynem
  Poniedziałek, 21.09

  Kogo to obchodzi, co pod tym Olsztynem się dzieje i w nim!!!!

 2. 2
  +1
  ~ Bo tam
  Poniedziałek, 21.09

  Okolice i olsztyn , to same afery,przekręty. Ciągle słyszymy.

 3. 3
  0
  ~ Marekk
  Wtorek, 22.09

  Jak Skarb Państwa stracił?? Nikt nic nie ukradł ze Skarbu Państwa.

 4. 4
  --1
  ~ aleksandra
  Wtorek, 22.09

  Sprawdzcie sobie Pilawska 2B Elblag

 5. 5
  --1
  ~ Janko Muzykant
  Wtorek, 22.09

  Czy spowoduje to, że na rynku przestaną wołać papieroski papieroski. Mnie niedobrze się robi jak widzę młodą kobietę z dzieckiem i papierosem w ustach. Pewnie przepala 500+ które dostaje na to dziecko. Paczka papierosów jakieś 12 zł razy 30 dni to daje 360 zł miesięcznie, a rocznie 4320 zł. Za to kwotę można pojechać na kilkudniowe wczasy z dzieckiem. Kupić dobry telewizor do domu itd. O braku smrodu tytoniowego w domu i na dworze jak się nie pali, już nie wspomnę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1765639781952