Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Groźny wypadek przy pracy na polu i interwencje wobec kierowców ciągników

12.08.2020, 14:10:51 Rozmiar tekstu: A A A
Groźny wypadek przy pracy na polu i interwencje wobec kierowców ciągników
Policja ostrzega, że w czasie prac polowych dochodzi do wypadków. Wśród poszkodowanych są osoby w różnym wieku. Stąd apel o rozwagę i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
 
Tylko wczoraj policjanci z Elbląga odnotowali 3 interwencje związane z pracami polowymi. W jednym przypadku 61-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Przygniotła go prasa rolnicza. Do zdarzenia doszło w miejscowości Rydzówka (gmina Pasłęk). Rolnik był trzeźwy.
 
Niestety nietrzeźwy okazał się kierowca ciągnika, który został zatrzymany w miejscowości Markusy. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Nie poddał się badaniu. 51-latek został przewieziony do szpitala i tam pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej. Okazało się również, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2023 roku.
 
Kolejna interwencja dotyczy wypadku, do którego doszło również z udziałem ciągnika rolniczego. W miejscowości Krzewsk 30-letni traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Doszło do zderzenia. Kierowca jednośladu złamał rękę i trafił do szpitala. Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku.
 
Lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. To okres, który może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem specjalistycznych maszyn rolniczych.
 
Uważajmy na dzieci i młodzież, która często pomagają przy pracach polowych. Należy pamiętać, że młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace w ramach pomocy, zawsze pod okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione.
 
 
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ rambo 11
  Środa, 12.08

  Rolnicy w okresie żniw to taki święte krowy którym się wydaje że im wszystko wolno KARAĆ KARAĆ KARAĆ -jak powiedzą że nie ma rąk do pracy to proszę się spytać co zrobili z corocznymi dopłatami(kupili sobie nowy -kolejny samochód) a w żniwa gnają dzieci do roboty,starczy o ***ala..a Jarek za was się weżmie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.