Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Usiłowali oszukać elbląską placówkę oświatową na 1 mln zł! "Dostarczony sprzęt warty był jedną trzecią tej kwoty"

13.05.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Usiłowali oszukać elbląską placówkę oświatową na 1 mln zł! "Dostarczony sprzęt warty był jedną trzecią tej kwoty"

Elbląscy policjanci zakończyli czynności w sprawie dokumentacji przetargowej na niebagatelną sumę prawie miliona złotych. Przetarg dotyczył wyposażenia pracowni w jednej z elbląskich placówek oświatowych. W trakcie jego realizacji, zamówiono sprzęt za blisko milion złotych, a dostarczony został podobny, z przerobionymi danymi, warty jedną trzecią tej kwoty. Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy, transakcja nie doszła do skutku, a trzy osoby usłyszały zarzuty oszustwa. Teraz sprawą zajmie się sąd.


Trzy osoby usłyszały zarzuty z art. 286 oraz 297 Kodeksu Karnego. Mowa tutaj o oszustwie czyli doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem oraz przedkładaniu nierzetelnych dokumentów. Te ostatnie miały dotyczyć procedury przetargowej na zakup sprzętu do pracowni technicznej.

Na nim mieliby się kształcić uczniowie. Sprzęt trafił do placówki, jednak nie były to urządzenia określone w procedurze przetargowej. Oferent miał zmienić m.in. tabliczki znamionowe w urządzeniach, „dostosowując” ich dane do wymagań w rozpisanym przetargu.


Elbląscy policjanci ustalili że wspomniana firma mogła również oferować sprzęt do innych placówek na terenie kraju. W Elbląskim przypadku kwota przetargu to ponad 900 tysięcy złotych, zaś wartość dostarczonego przez firmę sprzętu, który „udawał” ten właściwy to nieco około 300 tysięcy złotych. Placówka oświatowa nie zapłaciła za wspomniany sprzęt, a skontaktowała się z policją.


Podjęte działania i praca funkcjonariuszy doprowadziły do przedstawienia zarzutów oraz skierowania sprawy do sądu. Dyrekcja placówki skierowała podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie dla elbląskich policjantów pracujących nad ta sprawą.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ misioooo
  Środa, 13.05

  "nieco około" - polska język trudna język ;)

 2. 2
  +7
  ~ kolejne pokolenie tubylców
  Środa, 13.05

  "podziękowała na ręce...dla..." Ukraina wyłania się z info.

 3. 3
  +2
  ~ Becia M.
  Środa, 13.05

  wreszcie zamkną urzędasów ???

 4. 4
  +3
  ~ Maczeda
  Środa, 13.05

  W artykule błędnie podano, że wartość szkody wynosi prawie milion złotych. Wynik odejmowania wskazuje, że jest to "tylko" 600000 zł (900000-300000=600000).

 5. 5
  +8
  ~ Janusz
  Środa, 13.05

  Dyrekcja placówki skierowała podziękowania elbląskim policjantom pracującym nad ta sprawą. na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. No panie komisarzu, strzelanie 5 polski 3+

 6. 6
  +3
  ~ Jaś Fasola
  Czwartek, 14.05

  Nie którzy mówią, ze krętactwo i złodziejstwo to nasz narodowa specjalność. Okradają nas obcy, ale i swoi są nie lepsi.

 7. 7
  +3
  ~ Egon
  Czwartek, 14.05

  Minister z bratem skręcili 5 baniek na maseczkach w dwa dni i jest ok, a tu 3 "przedsiębiorców" namęczyło się żeby skręcić 0,6 bańki i wpadli, więc pytam - czy dla wszystkich biznesmenów są w Polsce równe szanse ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.