Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Więcej patroli w mieście – policjanci będą reagować na bezzasadne przemieszczanie i zakłócenia porządku

02.04.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Więcej patroli w mieście – policjanci będą reagować na bezzasadne przemieszczanie i zakłócenia porządku
Wszystko teraz zależy od nas i od naszego zachowania – to reguła powtarzana często w mediach. Policja oraz inne służby stoją na straży przestrzegania prawa oraz wprowadzonych zakazów.
 
Nasze życie, nasze otoczenie bardzo się zmieniło przez ostatnie dni. Musimy się przystosować do nowej rzeczywistości, na tak długo jak to będzie potrzebne, po to, by ochronić siebie, naszych bliskich, ale i tych których nie znamy.
 
Wprowadzone ograniczenia dotyczące przemieszczania się i zasad dotyczą nas wszystkich. Aby były przestrzegane codziennie w Elblągu pełni służbę kilkanaście patroli Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej i innych służb. Prosimy mieszkańców o podporządkowanie się przepisom. Ich lekceważenie, a co za tym idzie stwarzanie zagrożenia będą karane.
 
Jednym z przykładów może być pewien 35-latek, który będąc pijanym wszczął awanturę przed jednym ze sklepów. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Wiejskiej w Elblągu. Mężczyzna odgrażał się przechodniom, że może być chory i „pozaraża wszystkich”. Wezwany na miejsce patrol Policji przy zachowaniu zasad ostrożności zatrzymał 35-latka. Po zbadaniu przez lekarza, resztę dnia spędził on w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał otrzymał dwa mandaty karne za zakłócenie porządku oraz fałszywe wywołanie alarmu. Oba o łącznej wysokości 1000 zł.
 
Przypominamy. Policjanci na tego typu zdarzenia będą reagować szybko i stanowczo. Sprawca zdarzenia nie ma co liczyć na pobłażanie.
 
 
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Pora na dezynfekcje miasta
  Czwartek, 02.04

  Moim zdaniem , nadzszedł czas by zdezynfekować miasto, infrastrukture miejską, przystanki, ulice, chodniki , roztworem środka dezynfekującego z wodą . Wykorzystać do tego należy sprzęt jaki posiada MPO, tj.polewaczki i inne urządzenia sprysiwujące, lub gorącą parą Lub z powietrza, z wykorzystaniem samolotów z Elbląskiego Aeroklupu.Z takim apelem zwróciłem się do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

 2. 2
  +9
  ~ przechodzień
  Czwartek, 02.04

  A przycisków na sygnalizatorach przy przejściach na skrzyżowaniach nie należy zlikwidować?

 3. 3
  +5
  ~ Agata 13
  Czwartek, 02.04

  mam pytanie do - Pora na dezynfekcję miasta... Czy w przypadku ozonowania miasta z powietrza , lub ozonowania przez pracowników do tego przygotowanych mieszkańcy miasta powinni być poinformowani z wyprzedzeniem ? Czy grupa osób chorujących na , astmę , pohp . alergie czy inne choroby płuc powinna się jakoś zabezpieczyć przed taką akcją ?

 4. 4
  +3
  ~ Elbe2020
  Czwartek, 02.04

  A może tak zaopatrzyć mieszkańców (tzn aby można było kupić po normalnych cenach) w maski i rękawiczki, czy poziom bezpieczeństwa mieszkańców nie byłby większy ?

 5. 5
  +5
  ~ lenie z UM
  Czwartek, 02.04

  W tym chorym mieście wszędzie działają przyciski na przejściach!!!!!! Fromborska /Ogólna również. Kiedy ktoś to wreszcie wyłączy?!

 6. 6
  +6
  ~ @do Agata 13
  Czwartek, 02.04

  Sama sobie odpowiedziałaś. Tak. Przed podjęciem tych działań, musi być podany komunikat w mediach, przez władze miasta. By na czas dezynfekcji danego obszaru pozostać w domach, zwierzęta gospodarskie i psy koty, pochować do pomieszczeń. Dzieci w domach. Nie wychodzić podczas np.opryskow z samolotu.

 7. 7
  +1
  ~ Yokmok.
  Piątek, 03.04

  Wszystkie dotychczasowe działania łącznie z ograniczeniem wyjść, noszeniem maseczek czy rękawiczek, a także żądania i prowadzenie dezynsekcji niewiele wpływają na likwidację zagrożenia. Mają one jedynie znaczenie psychologiczne, po pierwsze ukazują, że aktywnie działa się w tej walce, a po drugie mają uspokoić społeczeństwo. W efekcie jednak to nie doprowadzą w żadnym stopniu do opanowania epidemii. W naszej historii często stosowano takie metody nie tylko w tego typu zagrożeniach (Czarnobyl), czy politycznych jak demonstracje siły w stanie wojennym albo podczas negocjacji rozejmowych po III Powstaniu Śląskim, gdzie te same kompanie powstańców wielokrotnie przechodziły po budynkiem komisji rozejmowej co miało wskazywać na dużą liczbę sił powstańczych.

 8. 8
  +4
  ~ stroskany
  Piątek, 03.04

  Proszę o informację kiedy ktoś z Państwa widział w ostatnim czasie (tygodniach) zamiatarkę i polewaczkę na naszych ulicach? Tym sposobem także walczy się ze smogiem.

 9. 9
  +2
  ~ znafca
  Piątek, 03.04

  nie ma stanu wyjątkowego więc mogę chodzic gdzie chce

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.