Poniedziałek, 27.01.2020, Imieniny: Angela, Jan, Przybyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Zatrzymany za kradzież... 70 czekolad

26.09.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Zatrzymany za kradzież... 70 czekolad
Fot. KMP w Elblągu

Pewien 20-latek mieszkający w Elblągu wsławił się w kradzieżach... słodyczy. Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 20-latka i przedstawili mu 7 zarzutów w tym dwa za kradzież rozbójniczą. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Czekolady, batony, ekspresy do kawy oraz elektryczne szczoteczki do mycia zębów kradł ze sklepów samoobsługowych na terenie Elbląga pewien 20-latek. Jak ustalili policjanci mężczyzna potrafił jednorazowo zapakować do torby znaczną część tego co znajdowało się na sklepowej półce. Zauważony przez obsługę sklepu wyrywał się, szarpał i odgrażał ekspedientkom. Policjanci zatrzymali go w wynajmowanym mieszkaniu blisko sklepu, który co jakiś czas „odwiedzał". Próbował wmówić im, że czekolady kradnie na własny użytek. Jednorazowo wyniósł ze sklepu ponad 70 tabliczek. Część skradzionych słodyczy faktycznie zjadał resztę sprzedawał czyniąc sobie z tego źródło dochodu. W innym sklepie kradł perfumy. Zwykle wartość skradzionego towaru przekraczała 700 złotych.

W jego mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono części rowerowe pochodzące z kradzieży. Okazało się, że była ona wcześniej zgłoszona na policję. Zgłaszający mężczyzna miał w piwnicy rower, który przypiął solidną kłódką do elementów ściany. 20-latek, gdy włamał się do piwnicy nie mógł pokonać tego zabezpieczenia. Ukradł więc koła i rowerowy osprzęt zostawiając w piwnicy... samą ramę. Policjanci odzyskali te części.

Teraz 20-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

kom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Ploterek
  Czwartek, 26.09

  Ale szkodnik!! Typowy chwast społeczny

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.