Środa, 19.02.2020, Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Od dziś zaczyna się „niebieski tydzień" dla przedszkolaków.

16.09.2019, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś zaczyna się „niebieski tydzień" dla przedszkolaków.

Od poniedziałku zaczyna się „niebieski tydzień" dla przedszkolaków. To już V edycja miejskiego  projektu  El – Przedszkolak

Policjanci i strażnicy miejscy rozpoczynają spotkania profilaktyczne z przedszkolakami. Od poniedziałku zaczyna się tzw. „niebieski tydzień" z projektu El – Przedszkolak, który jest realizowany w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg".

 

Policjanci i strażnicy miejscy będą edukować najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Jest to jednocześnie przygotowanie do olimpiady Bezpieczny El – Przedszkolak, która odbędzie się 10 października w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu. W projekcie uczestniczą elbląskie przedszkola, służby mundurowe i ratownictwo. Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, strażnikami, ratownikami i żołnierzami. Ostatni tydzień tzw. kolorowy to już podsumowanie działań i sama olimpiada.

 

- Tego typu programy to dla dzieci wielka frajda, a dla nas wielka satysfakcja. Najmłodsi łatwo przyswajają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Nauka poprzez zabawę to sedno edukacji profilaktycznej. Co roku chętnych jest coraz więcej, a nagrody są naprawdę znakomite. - mówi mł. asp. Katarzyna Stankiewicz, organizator działań z ramienia KMP.

 

Najmłodsi podczas wycieczek do komendy będą poznawać tajniki pracy policjantów. Będą też pogadanki na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu, a także zachowań w przypadku kontaktów z osobami nieznajomymi. Projekt Bezpieczny El - Przedszkolak realizowany jest w ramach miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg".


     
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Rodzice
  Poniedziałek, 16.09

  Miadto 130 tys a miasteczka rowerowego dzieci nie mają ,było ale została karykatura. I wy chcecie dzieci uczyć przepisów ruchu ,na papierze.

 2. 2
  +1
  ~ Kolo
  Poniedziałek, 16.09

  No właśnie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.