Wtorek, 10.12.2019, Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Jakie zagrożenia elblążanie zgłaszają na policję?

07.08.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jakie zagrożenia elblążanie zgłaszają na policję?
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to istotny element całego procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Służy do wymiany informacji, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Sprawdziliśmy jakie zgłoszenia zostały naniesione na nią przez elblążan.
 
Mieszkańcy naszego miasta bardzo chętnie korzystają z mapy zagrożeń. Od początku 2019 roku policjanci odnotowali 866 zgłoszeń, z których 517 zostało potwierdzonych. Najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania (271), spożywania alkoholu w miejscach publicznych (143), przekraczania prędkości (94), nieprawidłowej infrastruktury drogowej (87). Tutaj chodzi głównie o nieprawidłowe oznakowanie, bądź jego brak w wyniku działań np. wandali lub czynników naturalnych (drzewa, krzaki przesłaniające znaki). Ostatnim z elementów, który w odczuciu mieszkańców Elbląga stanowił zagrożenie, to grupowanie się zdemoralizowanej młodzieży. Takich zgłoszeń było 51. Jeżeli chodzi o okres wakacyjny to wygląda to bardzo podobnie. Od 1 lipca policjanci odnotowali 133 informacje zgłoszone poprzez KMZB. 81 zostało potwierdzonych. W czołówce wakacyjnych zgłoszeń i na samym szczycie plasuje się: spożywanie alkoholu w miejscach publicznych (36), nieprawidłowe parkowanie (36), przekraczanie prędkości (18), gromadzenie się młodzieży (10) oraz gromadzenie się osób bezdomnych (9).
 
Służby sprawdzają zagrożenia na bieżąco, a potwierdzone zgłoszenia oznaczają, że policjanci pojechali na miejsce i zweryfikowali konkretną informację. W tym miejscu przypominamy, że że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
 
Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej policji i tam kliknąć w baner z logo mapy. Przekazanie informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi.
 
Funkcjonariusze proszą o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji. Uwagi i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania mapy można kierować na adres: kmzb@policja.gov.pl
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Ziomeczek
  Środa, 07.08

  "gromadzenie się młodzieży"? To jest niby wykroczenie? Stare baby co to zgłaszały jebać prądem!!! Konfidentki komunistyczne!!

 2. 2
  +5
  ~ mysliwy
  Środa, 07.08

  Zgłaszałem 4 lub 5 razy parkowanie samochodów na Łowickiej i w obrębie skrzyżowania Łowicka ,Szczygla , Broniewskiego żadnej poprawy. Samochody jak parkowały tak parkują na chodnikach uniemożliwiając przejście nie mówiąc o przejściu z wózkiem.Co ciekawe niektóre z tych aut parkują codziennie w tym samym miejscu od co najmniej 2 lat. Dodatkowo zgłaszałem do SM żadnego odzewu.

 3. 3
  0
  ~ kierowcabombowca
  Czwartek, 08.08

  tradycyjnie... autorowi nawet nie chciało się podać linka. Rozpisze sie na 2 akapity w co klikać, ale linka nie da...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.