Czwartek, 5.12.2019, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Święto Policji 2019 – uroczysta akademia a dla mieszkańców festyn

16.07.2019, 13:35:51 Rozmiar tekstu: A A A
Święto Policji 2019 – uroczysta akademia a dla mieszkańców festyn
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

W tym tygodniu w ramach elbląskich obchodów Święta Policji, na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Zaplanowano go na niedzielę 21 lipca. W tym roku policyjne święto łączy się również ze 100-leciem powstania Policji Państwowej, której początek sięga 1919 roku.


Elbląscy funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody. Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. A tych nie zabraknie. W najbliższy piątek (19.07) o godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta akademia połączona z wręczeniem odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne. Będzie to w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" przy Pl. Jagiellończyka w Elblągu.


Na niedzielę 21 lipca zaplanowano festyn dla mieszkańców. Jego miejsce to Bulwar Zygmunta Augusta i czas: pomiędzy godz. 14.00 a 17.00.


Wcześniej, bo o godzinie 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i ich rodzin.


Obchody Święta Policji w łączą się w tym roku z 100-rocznicą powstania Policji Państwowej. 

W zaplanowanym pomiędzy godz. 14.00 a 17.00 – festynie dla mieszkańców na Bulwarze Zygmunta Augusta atrakcjami będą m.in.: konkursy dla najmłodszych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabraknie także pokazu tresury psów służbowych, pokazu łodzi patrolowych, policyjnego sprzętu. Będzie tor rowerowy z przeszkodami dla najmłodszych, będą animatorzy zabaw z projektu Aktywny Elbląg a także   bezpłatne przejażdżki kucykami, i przejażdżki quadami. Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatora dachowania,  symulatora zderzeń i obejrzeć a nawet poćwiczyć na prezentowanym sprzęcie sportowym.  

Zaplanowano też pokazy ratownictwa medycznego, testy sprawnościowe dla młodzieży i dorosłych, a dla wszystkich odwiedzających policyjny festyn - poczęstunek żurkiem.
 

W pomoc przy organizacji festynu aktywnie włączyli się: Restauracja Tortuga, Grupa Wodna, Siłownia Matrix, „Herkules" Konie Milena Gałązka, Nowa Holandia, Animatorzy ze Spółdzielni Socjalnej Idea, Wolność Fabryka Słodkości a także młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.