Środa, 23.10.2019, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

"Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej" - warto pamiętać o tej kategorii w KMZB

30.06.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej" - warto pamiętać o tej kategorii w KMZB

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od ponad dwóch lat. Statystycznie zagrożenie na Mapie nanoszone jest, co niespełna półtorej minuty. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Na początku 2019 roku  KMZB zyskało nową funkcjonalność – możliwość wskazania „miejsc niebezpiecznej działalności rozrywkowej". Warto o niej pamiętać podczas wakacji i przy okazji organizowania letniego wypoczynku.
 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które często wykorzystują mieszkańcy Elbląga i okolic. Od kilku miesięcy można zgłaszać zagrożenia w ramach nowej kategorii. Chodzi o "Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej". Ta opcja pozwala na zaznaczenie na KMZB zagrożeń w miejscach, np. zorganizowanego wypoczynku letniego, który odbywa się „na dziko" i poza granicami wymaganego bezpieczeństwa. Każdy, kto zauważy takie zagrożenie, może je zgłosić. Aby dokonać tego, wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi następnie do policjantów, którzy dokonają jej weryfikacji.
 

Statystycznie zagrożenie na Mapie nanoszone jest, co niespełna półtorej minuty. Średnio, co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo.
 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została opracowana wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców. W trakcie jej funkcjonowania dokonywane były zmiany zarówno w zakresie funkcjonalności jak i dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń. Wszystkie te działania były efektem wniosków użytkowników zgłaszanych za pośrednictwem skrzynki mailowej kmzb@policja.gov.pl czy też bezpośrednio policjantom.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.