Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Chciał włamać się do… jajkomatu

29.05.2019, 15:30:45 Rozmiar tekstu: A A A
Chciał włamać się do… jajkomatu

34-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policjantów prewencji chwilę po tym jak uszkodził stojący na pasażu handlowym… jajkomat. Czyli automatyczne urządzenie do sprzedaży jajek. 34-latek odpowie za próbę włamania. Nie tyle bowiem dewastował, co chciał się dostać do zamkniętych w urządzeniu pieniędzy. Może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Było chwilę przed północą, gdy do oficera dyżurnego elbląskiej komendy wpłynęła informacja o głośno zachowującym się mężczyźnie, który przy ul. Hetmańskiej kopie w automat do sprzedaży jajek. Na miejsce pojechał patrol. Mężczyzny na miejscu już nie było. Kilka ulic dalej policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy uszkodzenia. Ten, gdy tylko zobaczył nadjeżdżający radiowóz zmienił kierunek w którym szedł. Nie uniknął jednak zatrzymania. W rozmowie z policjantami 34-latek przyznał, że uszkodził jajkomat, „ale tylko dlatego, że nie mógł z niego wydostać pieniędzy”. Chciał bowiem otworzyć skarbczyk urządzenia a posiadane kombinerki oraz multitool okazały się niewystarczające. Swoją złość postanowił więc wyładować na urządzeniu. Odgłosy kopania usłyszeli mieszkańcy okolicznych budynków.
 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził resztę tak rozpoczętej nocy. Dziś usłyszał zarzuty usiłowania włamania. Może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ obywatel
  Środa, 29.05

  a co to za nowe przestępstwo to "włamanie"?

 2. 2
  +3
  ~ Micha
  Środa, 29.05

  Arsene Lupin po elbląsku.

 3. 3
  --5
  ~ korleone
  Środa, 29.05

  Za jajkomat trafi na 8 lat do paki. Ludzie kww znanego witolda, ci co wpłacili i słupowali, a w efekcie kupili stanowiska miejskie i spokój na kilka lat - są szanowani w glorii frazesu "prawo nie zabrania". Prawo zabrania napadać na jaja, ale to samo prawo nie zabrania robić jaj ze 130 tysięcy ludzi , w tym "wychowywanych" uczniów. Żałośni i mali ludzie. Ten napadający na jajkomat, to prosty spożywca napojów znanych też na 3 piętrze, a słupy i wpłatomaty, to "elita" miasta nadal twierdząca, że zachowuje dziewictwo. Czy najgorsi moralnie powinni sprawować tak odpowiedzialne funkcje? Mam większe zrozumienie dla tego "jajcarza" niż słupo - wpłatomatów. Wpłaty każdy odzyska za dodatki, premie i nagrody na kupionej funkcji, ale godności i przyzwoitości w oczach otoczenia i mieszkańców nigdy

 4. 4
  +1
  ~ cx
  Czwartek, 30.05

  nawet nie wiedziałem że w mieście jest taki automat

 5. 5
  --1
  ~ ADA
  Czwartek, 30.05

  a zlodzieje z PO chodza sobie na wolnosci

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.