Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Róza, Apolinary, Filip
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Myślał, że bez konsekwencji pozbędzie się odpadów

19.04.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Myślał, że bez konsekwencji pozbędzie się odpadów
W środę, 17.04. Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o dużej ilości odpadów budowlanych na nabrzeżu rzeki Elbląg.
Strażnicy na miejscu stwierdzili worki, w których rzeczywiście znajdowały się odpady pochodzące z budowy, jak gruz, styropian czy rurki PCV. Pozostawione były przy pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów.
 
W identyfikacji domniemanego sprawcy tego wykroczenia bardzo pomocny okazał się monitoring miejski obsługiwany przez straż miejską. Na jego podstawie ustalono, jakim pojazdem zostały przywiezione odpady, a numer rejestracyjny wskazał właściciela pojazdu. W biały dzień, w godzinach porannych, bez wahania i zwrócenia uwagi na otoczenie dokonał tego procederu.
 
Straż Miejska prowadzi postępowanie w tej sprawie. Teraz podejrzany o zaśmiecenie miejsca publicznego będzie musiał złożyć wyjaśnienia. Za to wykroczenie może otrzymać mandat karny w wysokości do 500 zł.
 
Problem zaśmiecania miejsc publicznych jest dość powszechny. Śmieci komunalne, gruz i odpady poremontowe przywożone są samochodami o każdej porze dnia i nocy, i pozostawiane pod obudowami śmietnikowymi lub porzucane na terenie zielonym.
 
Każdy, kto dopuści się tego czynu może zostać ukarany na podstawie art.145 KW, który mówi: kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany, a także w związku z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu Nr VII/78/2015 z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
 
 
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ ambroży
  Piątek, 19.04

  Przy wysokości mandatu (grzywny) brakuje jednego zera. Obecnie na niektórych osobach 500zł nie robi wrażenia.

 2. 2
  +2
  ~ oburzona
  Niedziela, 21.04

  Dużo wyższa kara pewnie zniechęciłaby potencjalnych cwaniaków do takich postępków. Dołożyć należy jeszcze prace społeczne - w takim przypadku, np. w Zieleni Miejskiej.

 3. 3
  +1
  ~ Tommy90
  Wtorek, 23.04

  500 złotych to jakiś żart, jakby dostał z 15 000 to by zapamiętał i na pewno w miasto poszła by fama to i następni by się opamiętali !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.