Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zginął na drodze potrącony przez opla. Nie miał na sobie kamizelki odblaskowej

21.03.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zginął na drodze potrącony przez opla. Nie miał na sobie kamizelki odblaskowej

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce we wtorek (19 marca) w okolicach miejscowości Nowe Kusy (gmina Pasłęk). Tam kierowca opla potrącił 39-letniego mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. Szedł prawidłowo, ale nie miał na sobie kamizelki odblaskowej. Przyczyny tragedii wyjaśni policyjne dochodzenie.

 

Do wypadku doszło o godzinie 22.30 na drodze Nowe Kusy – Jelonki (W527). Tam 32-letni kierujący oplem, na prostym odcinku drogi, potrącił 39-letniego mężczyznę. Pieszy zginął na miejscu. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że szedł prawidłowo. Nie miał jednak na sobie kamizelki odblaskowej. Jak się okazało miał ją schowaną w plecaku. Policyjne dochodzenie wyjaśni wszelkie szczegóły tej tragedii, w tym czy opel nie jechał za szybko. Kierowca był trzeźwy.

 

Wczoraj doszło również do innego zdarzenia z udziałem pieszych. Około godziny 17.00 na ulicy Teatralnej w Elblągu, 54-letnia kierująca samochodem kia, potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę z dwójką dzieci. 35-letnia poszkodowana przechodziła prawidłowo. Ona sama odniosła ogólne obrażenia ciała, natomiast jej 3-letnia córka doznała złamania ręki. Kierująca straciła uprawnienia. Była trzeźwa. Policjanci badają okoliczności wypadku i jednocześnie będą wnioskować do zarządcy drogi o stworzenie w tym miejscu, tzw. przejścia wyniesionego. Zastosowanie tego typu rozwiązania powoduje, że kierowcy muszą zwalniać, więc ryzyko wypadku staje się dużo mniejsze.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy także o obowiązku noszenia, po zmroku, kamizelek odblaskowych poza terenem zabudowanym.

 

 

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Kierowca
  Czwartek, 21.03

  Ku przestrodze dla biegaczy i rowerzystów biegających i jeżdżących wzdłuż ul. Radomskiej do/z Bielnika Pierwszego po zmroku - Was również nie widać, a świecący ekran telefonu komórkowego to nie jest odblask.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8492300510406