Niedziela, 19.05.2019, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Tajemnicza corsa i nietypowa interwencja z nerwowym kierującym

13.03.2019, 12:42:13 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Tajemnicza corsa i nietypowa interwencja z nerwowym kierującym

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej opla corsę. Okazało się, że jedzie nią mężczyzna, który ma sądowy zakaz kierowania autami a obok siedzi jego kolega z takim samym zakazem. Mężczyźni dalej już nie pojechali. 36-latek, który kierował corsą odpowie za niestosowanie się do orzeczenia sądu.

 

Policjantów ruchu drogowego zainteresowało zachowanie mężczyzny, który przy ul. Królewieckiej pchając, uruchomił opla corsę wsiadł do wnętrza i odjechał. Kilkadziesiąt metrów dalej auto zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Wtedy też okazało się, że kierujący samochodem 36-latek nie ma prawa jazdy, co więcej ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Jego kolega, który siedział obok również posiadał takowy zakaz. Samochód został odholowany na parking a 36-latek odpowie teraz za naruszenie sądowego zakazu. Może mu grozić za ten czyn kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Inną sytuację mieli policjanci pełniący służbę w okolicach ul. Malborskiej. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę, który kierował oplem astrą. Zachowywał się nerwowo na widok mijającego go radiowozu. Chwilę później ten sam patrol zauważył wspomnianego już mężczyznę jako pasażera daewoo lanosa. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Okazało się, że nerwowe zachowanie 26-latka wynikało z… jazdy samochodem (opel astra) z zatrzymanym wcześniej dowodem rejestracyjnym. Na widok radiowozu mężczyzna zostawił auto na osiedlu i przesiadł się do drugiego samochodu, twierdząc, że ściga go policja. Chwile później jechał już jako pasażer wieziony przez swoją siostrę. 26-latek przyznał się do kierowania astrą bez ważnych badań technicznych i został ukarany mandatem w wysokości 50 zł.

 

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Przesmiewca
  Środa, 13.03

  Jakby ktoś mógł mi przetłumaczyć drugą część artykułu. W pierwszej też nie bardzo rozumiem co jest niecodziennego w odpalaniu na pych starego rzęcha.

 2. 2
  0
  ~ Karę
  Środa, 13.03

  Za karę powinni mu zabrać samochód i na licytację a winnych rok robót publicznych. Jak widać jest prawo kk i nikt nie może nic zrobić kierowcom bez prawa jazdy.

 3. 3
  +1
  ~ krawężniki czekają
  Środa, 13.03

  Zdaje się, że mamy kolejnych, urzędowych "miszczów parkowania". Przykład i smród idzie od góry. Jemu 50 zł a stójkowym 500 i trzy miechy bez auta.

 4. 4
  --1
  ~ Ehhhhh
  Środa, 13.03

  Do krawężniki czekają: stójkowego to masz w majtach...

 5. 5
  +1
  ~ vbnm
  Czwartek, 14.03

  do Ehhhhh skąd wiesz że ma stójkowego, podobno klapnięty już

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.