Niedziela, 21.07.2019, Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zatrzymali graficiarzy. "Zamalowali aż 16 m2 powierzchni kontenera biurowego"

06.02.2019, 09:19:58 Rozmiar tekstu: A A A
Zatrzymali graficiarzy. "Zamalowali aż 16 m2 powierzchni kontenera biurowego"

Zarzuty za niszczenie mienia usłyszeli wczoraj dwaj mężczyźni podejrzani o pomalowanie budynku jednej z elbląskich firm. Graficiarze zamalowali aż 16 m2 powierzchni kontenera biurowego, a straty jakich dokonali to 1 200 zł. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Zdarzenie miało miejsce 2 lutego br. przy ulicy Lotniczej w Elblągu. Dwaj mężczyźni za pomocą pojemników z farbami zamalowali ścianę kontenera biurowego jednej z elbląskich firm. 16 metrów kwadratowych powierzchni budynku wypełniły bohomazy o treści znanej tylko samym „artystom".

32-latek i jego o rok młodszy kolega, zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Wczoraj zostali przesłuchani i przyznali się. Usłyszeli także zarzuty niszczenia mienia. Młodszy z mężczyzn był karany wcześniej za kradzieże. Obydwaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Jakub Sawicki, zespól prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Niedowiarek
  Środa, 06.02

  Może te bohomazy porównać z innymi w całym mieście i przykładnie ukarać za całość ich działalności.

 2. 2
  +5
  ~ Kara
  Środa, 06.02

  Złapani to pomalować ich taka farba że się nie zmyje niczym. Na dodatek opublikować ich twarze byśmy wiedzieli jeśli powstaną bohomazy w mieście.

 3. 3
  --5
  ~ Człowiek
  Środa, 06.02

  Ludzie bez jaj, w 21w. już wypadało by porzucić te jakieś jak na Podlasiu zabobony że graficiarze to wandale, mało kto w ogóle w tych czasach robi cokolwiek zaangażowanego artystycznie a to ich forma ekspresji... Przykro się czyta że sądem się grozi chłopakom co chcieli pomalować. Fakt, patrząc z innej perspektywy to mogli poprosić właściciela jakiejs ściany o pozwolenie i problem byłby z głowy

 4. 4
  +3
  ~ rambo 11
  Środa, 06.02

  Całą farbą którą mieli pomalował bym im jaja i czekał aż wyschnie , te AMEBY powinny być izolowane od społeczeństwa.

 5. 5
  --1
  ~ Malarz
  Środa, 06.02

  Hej, nie pochwalam na pewno dewastacji i niszczenia cudzego mienia, malowania bez odpowiedniej zgody i legalności. Ale nazywanie malowideł ściennych "bohomazami" to dla mnie skrajne nadużycie w kontekście dalszego komentarza - "o treści znanej tylko "artystom"". Wiem, że jest to opis prasówki KNP, ale Wy dziennikarze jeśli się za takich uważacie winniście pojechać na miejsce i zobaczyć jak ta sztuka abstrakcyjna (sądzę, po komentarzu KNP, że o taką chodzi) wygląda, zrobić zdjęcie i opisać.... A apropos "bohomazu, której treść jest znana tylko artystom" to polecam sztukę Wassilja Kandinskego (ur. 1866). Ja osobiście nie lubię abstrakcji, ale "sztuka nie może być poprawna, sztuka musi przeginać" - Stanisław Szukalski

 6. 6
  +1
  ~ elbląg2
  Czwartek, 07.02

  To moze jeszcze tego głąba co wypisuje RZULF po calym miescie, byscie wkoncu zlapali.

 7. 7
  +1
  ~ nm
  Czwartek, 07.02

  Elbląg2 masz rację, ten idiota pomalował na Traugutta pare budynków!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.