Niedziela, 21.07.2019, Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Uwaga na tlenek węgla! Niebezpieczny incydent w Elblągu - interwencja w mieszkaniu przy Robotniczej

04.02.2019, 13:45:08 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga na tlenek węgla! Niebezpieczny incydent w Elblągu - interwencja w mieszkaniu przy Robotniczej
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. KMP w Elblągu)
W minioną niedzielę policjanci i strażacy interweniowali w jednym z mieszań przy ulicy Robotniczej w Elblągu. 38-letni mężczyzna w trakcie kąpieli źle się poczuł. Rodzina wezwała służby ratunkowe. Okazało się, że sprawcą tego stanu był nieszczelny piecyk gazowy. Ulatniał się z niego zabójczy tlenek węgla. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala.
 
Wczoraj (3 lutego) około godziny 11.00 policjanci wspólnie ze strażakami interweniowali w mieszkaniu przy ulicy Robotniczej w Elblągu. Służby poinformowała rodzina 38-letniego mężczyzny, który w trakcie kąpieli dostał zawrotów głowy i nudności. Elblążanin został przetransportowany karetką do szpitala. Na szczęście tylko na obserwację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Powodem zasłabnięcia było podwyższone stężenie tlenku węgla, który jak się okazało ulatniał się on z piecyka.
 
Służby ostrzegają
 
Trwa okres grzewczy. Wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla czyli CO, potocznie zwany czadem. W temperaturze pokojowej to bezbarwny i bezwonny gaz, niewyczuwalny przez zmysły człowieka. Ma bardzo silne własności toksyczne. W związku z ciężarem właściwym, zbliżonym do ciężaru właściwego powietrza, tlenek węgla, może występować w całej kubaturze pomieszczenia. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tej substancji może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę, a nawet zgon.
 
Szczególnie teraz w okresie grzewczym ważne jest sprawdzanie instalacji wentylacyjnych. Ważne szczególnie jeżeli korzystamy z piecyków gazowych do ogrzewania czy podgrzewania wody oraz z pieców kaflowych lub opalanych węglem lub pochodną tego paliwa.
 
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ GAZOWNIK
  Poniedziałek, 04.02

  UWAGI dla odbiorców gazu do urządzeń domowych , Należy często badać ulatnianie się gazu .Prosty i dokładny odczyt gazu po zakręceniu wszystkich kurków gazu i zapisaniu dokładnego stanu na liczydle gazomierza, Obecnie gazomierze są tak dokładne ,że przyrządy do wykrywania nie potrafią wskazać wypływ gazu nie spalonego . Mam osobisty doświadczenie , gaz się ulatniał badania wykazały ,że jest wszystko w porządku , Dokonałem zapisu i stałem obok gazomierza , okazało się ,że kreseczki w jednostak na liczydle przesuwały się minimalnie .OKAZAŁ SIĘ WADLIWY PRZEWÓD ZASILAJĄCY KUCHENKĘ GAZOWĄ , AWARIE ZABEZPIECZYŁEM I JEST DOBRZE .

 2. 2
  --1
  ~ do gazownika
  Poniedziałek, 04.02

  z Ciebie taki gazownik jak mysiej pi..dy Reisetasche....

 3. 3
  0
  ~ DDD
  Sobota, 09.02

  ODPISUJESZ GAZOWNIKOWI , OBRAZIŁEŚ CZŁOWIEKA . JESTEŚ TĘPAK I CIEMNIAK POD TYM WZGLĘDEM .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.