Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kolejny „generał” zawrócił w głowie i wyłudził pieniądze

07.08.2018, 15:34:26 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny „generał” zawrócił w głowie i wyłudził pieniądze
Zdjęcie stanowi jedynie ilutrację do artykułu (fot. KMP w Elblągu)

Mam odłożone 3 miliony dolarów chce się osiedlić w Europie i być może wybiorę Polskę. Żeby przewieźć pieniądze potrzebuję, by ktoś wpłacił 30 tysięcy Euro. Później podzielę się dolarami.


Na taką ofertę oszusta dała się nabrać starsza kobieta z Elbląga. Przelała na nieznane konto kwotę 3000 Euro - to na początek. Kobieta zamierzała przelać wspomnianą sumę 30 tysięcy Euro jednak chwilę zajęło jej organizowanie takich pieniędzy. Że coś jest nie tak, zorientowała się córka kobiety i zgłosiła sprawę na policję.

Starsza pani twierdziła, że „amerykański generał” wcale nie jest oszustem a „pomaga” mu wpłacając pieniądze, bo liczy na to, że gdy tu przyjedzie i się osiedli to pomoże i jej i córce… Do kobiety wciąż nie docierała informacja, że stała się ofiarą oszustwa i to nie pierwszą. Policjanci ten typ oszustwa nazywają potocznie oszustwem „na generała”. Kontakt pomiędzy ofiarą a oszustem odbywa się najczęściej przy pomocy komunikatów na portalach społecznościowych.


Policjanci ostrzegają przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom. Zalecają także zachowanie ograniczonego zaufania w przypadku kontaktów, a co najważniejsze, przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych lub niedawno poznanych osób.


Warto zaznaczyć, że sytuacja taka wiąże się często z utratą sporej sumy pieniędzy. Oszuści najpierw budują zaufanie z osobą, którą chcą oszukać, a następnie podsuwają jej intratną propozycję zarobkową lub zyskowny interes. Często "nabrane" w ten sposób osoby zamiast zyskać tracą spore sumy pieniędzy.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Dziadek
  Wtorek, 07.08

  Nigdy nie ufałem tym amerykańcom !

 2. 2
  +5
  ~ twoje jest co zarobisz
  Wtorek, 07.08

  Oto mądry elektorat wierzący w rydza. Tacy pazerni płacą rydzowi na uratowanie stoczni, płacą skokom, amber gold, za zbawienie, ... Zwykła religijna głupia pazerność i obłuda. Tak ten elektorat wybiera słuszną opcję - za 500+ da się zgwałcić we wszystkie otwory z vulkanem włącznie. Szkoda, że tylko 3000 "zorganizowała". Ale pewnie tytuł magistra prywatnej uczelni ma.

 3. 3
  +4
  ~ Londyn czyta
  Środa, 08.08

  Czemus biedny? Bos glupi...

 4. 4
  0
  ~ Maria
  Piątek, 10.08

  za łatwo dałaś się oszukać Jaki był adres na który wys lałaś pieniądze? chyba to był adres a z Nigerii

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.