Czwartek, 21.03.2019, Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikolaj
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Awantury, groźby pozbawienia życia, kradzież. Zobacz, co w święta zgłaszali policji mieszkańcy naszego regionu

05.04.2018, 12:01:26 Rozmiar tekstu: A A A
Awantury, groźby pozbawienia życia, kradzież. Zobacz, co w święta zgłaszali policji mieszkańcy naszego regionu

Awantury, groźby pozbawienia życia i kradzież. W święta wielkanocne nie brakowało zgłoszeń od mieszkańców naszego województwa.


Elbląg: Policjanci otrzymali w Wielki Piątek (30.03) zgłoszenie o zakłócaniu spokoju podczas nabożeństwa. W Katedrze św. Mikołaja, Liturgię Męki Pańskiej zakłóciła kobieta, która... położyła się na podłodze i zaczęła krzyczeć, że jest opętana i potrzebuje egzorcysty. Uczestnicy mszy o zaistniałej sytuacji powiadomili elbląskie służby ratunkowe. Kobieta została przewieziona do szpitala, na oddział psychiatryczny.


Lidzbark Warmiński: W minioną sobotę, 31 marca, podczas wypoczynku świątecznego lidzbarscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego, który w jednym z hoteli w centrum miasta awanturował się z partnerką.


Telefonicznie powiadomiono oficera dyżurnego o tym, że to partnerka chce pozbawić go życia. W pokoju hotelowym trwała głośna awantura. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi funkcjonariuszom policji. Po chwili z pomieszczenia wybiegła kobieta, która zrelacjonowała przebieg wydarzeń.


Jak się okazało, przyjmujący leki 45-latek miał ponad jeden promil alkoholu we krwi. Tuż po zażyciu niebezpiecznych środków – jak opowiadała kobieta – mężczyzna zachowywał się agresywnie i sam wszczął kłótnię, wyzywając partnerkę. Kobieta, w strachu o swoje życie, zamknęła się w toalecie.


Mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego, który podczas interwencji nadal był agresywny i nie reagował na polecenia stróżów prawa, został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


Mrągowo: O godz. 7:00, w niedzielę, 1 kwietnia, mrągowskich policjantów powiadomiono o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie gminy Mrągowo. Zgłoszenie dotyczyło awantury między synem a ojcem. Jak ustalili funkcjonariusze, pijany 29-latek wyzywał ojca, szarpał go, a nawet groził pozbawieniem życia i zdemolował rodzinne mieszkanie.


Mieszkaniec mrągowskiej gminy, który miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany na resztę świąt w policyjnym areszcie.


Prokurator Rejonowy w Mrągowie przedstawił mu zarzut z art. 207 Kodeksu Karnego dotyczącego znęcania się. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Założono Niebieską Kartę, która służy do dokumentowania zdarzeń związanych z przemocą w danej rodzinie.


- Prokuratura zawnioskowała do sądu o zastosowanie wobec 29-latka trzymiesięcznego aresztu, do czego sąd się przychylił – informuje Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie.


Szczytno: W trakcie okresu świątecznego do jednostki policji w Szczytnie zadzwoniła 83-letnia kobieta z informacją o kradzieży drogocennej biżuterii. Na miejscu funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie kradzieży mienia o wartości 5500 złotych. Pierścionki, obrączki, bransoletka i wisiorek – wszystko wykonane ze złota – zniknęły z domu starszej kobiety.


Mieszkanka gminy Dźwierzuty poinformowała policjantów, że o kradzież jej niezwykle cennej biżuterii podejrzewa mężczyznę, który od czasu do czasu pomaga jej w obowiązkach domowych. Tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do popełnionego czynu.


19-latek sprzedał kosztowności w lombardzie, bo – jak twierdził – potrzebował pieniędzy na kurs prawa jazdy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.


Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Justyna Grzesiowska

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.