Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Półmetek wakacji za nami

09.08.2017, 08:33:39 Rozmiar tekstu: A A A
Półmetek wakacji za nami
Fot.policja.gov.pl

Pomimo, tego że trwają wakacje nie oznacza to, że policyjna edukacja najmłodszych i tych trochę starszych została przerwana. Policjanci są na półmetku wakacyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą wypoczywająca na koloniach i półkoloniach.  Połowa wakacji to również czas na podsumowanie dotychczasowej pracy.

Przez ponad miesiąc policjanci w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2017" działali w 29 szkołach na terenie miasta i powiatu. W tym czasie odbyli 115 spotkań. Największa część, bo aż 106 z nich dotyczyła dzieci z klas podstawowych. 9 spotkań zorganizowanych było dla uczniów klas gimnazjalnych. Jak nie trudno się domyślić program tych spotkań jest zróżnicowany a policjanci dostosowują omawiane tematy do odbiorców oraz ich wieku. Mowa jest tu m.in. o bezpiecznym wypoczynku nad wodą,
podróżowaniu, unikaniu zagrożeń oraz profilaktyce uzależnień. W tym poruszane jest także zagadnienie dopalaczy. W tym celu elbląscy policjanci wykorzystują pomoce dydaktyczne zarówno te przekazane przez Urząd Miejski; walizka z imitacjami środków odurzających oraz ulotki.
Ponadto policjanci skontrolowali 10 miejsc letniego, zorganizowanego wypoczynku. Kontrole te prowadzone są wspólnie z pracownikami Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Pożarnej. Kontroli poddano legalność prowadzonego wypoczynku zgłoszenia w Kuratorium Oświaty, przygotowanie merytoryczne kadry pedagogicznej, stan obiektów oraz zabezpieczenie terenu. Nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.


Jakub Sawicki
zespół prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.