Poniedziałek, 26.02.2018, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Pijani kierujący i zatrzymane prawa jazdy

16.02.2017, 16:07:59 Rozmiar tekstu: A A A
Pijani kierujący i zatrzymane prawa jazdy
fot. KMP w Elblągu

114 i 102 kilometry na godzinę z takimi prędkościami jechali dwaj mężczyźni zatrzymani przez patrole ruchu drogowego. W dwóch innych przypadkach wyeliminowano z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Kontrole prędkości miały miejsce w Żurawcu oraz Raczkach Elbląskich. Sprawcami przekroczeń o ponad 50 kilometrów na godzinę był w pierwszym przypadku 19-letni kierowca opla posiadający prawo jazdy od roku, w drugiej natomiast sytuacji brał udział ford escort kierowany przez 22-latka.  Nietrudno się domyślić, że ów drugi młodzieniec posiadał prawo jazdy równie krótko. Mężczyźni stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące a także zostali ukarani 500 złotowymi mandatami za niedozwoloną prędkość.

W Raczkach Elbląskich ten sam patrol ruchu drogowego zatrzymał rowerzystę jadącego niemal środkiem jezdni. 48-latek jechał w ten sposób, ponieważ miał nieco ponad 3 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w takim stanie rowerem grozi obecnie mandat w wysokości 500 złotych. Mężczyzna miał szczęście, że nie został potrącony przez wyprzedzający go pojazd.

Z kolei 30-latek, który w miejscowości Kawki kierował osobowym golfem na tyle nie dostosował prędkości do panujących warunków, że stracił panowanie na łuku drogi i zatrzymał golfa dopiero na przydrożnym drzewie. Z miejsca zdarzenia uciekł. Mężczyzna sam jednak zgłosił się do szpitala w Pasłęku 4 godziny po zdarzeniu. Obrażenia wskazywały na udział w opisanym zdarzeniu. Jego trzeźwość zbadano alkotestem. Wynik badania to 1,86 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania autem.
 

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 16.02

  Niemniał uprawnień do kierowania pojazdu i dobrze , policja nie miała co zabrać , a więc zabrała gościa . Teraz będzie sprawa na pewno karna .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.