Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Pijany kierowca, pijany pasażer i dachowanie. Zobacz jak się tłumaczyli

23.05.2016, 15:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Pijany kierowca, pijany pasażer i dachowanie. Zobacz jak się tłumaczyli
fot. Witold Sadowski

W sobotę na ulicy Łęczyckiej w Elblągu policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jechali oplem astra. Auto zjechało z drogi i „dachowało”. Pisaliśmy o tym zdarzeniu w sobotnim materiale. Żaden z nich nie chciał przyznać się do kierowania. Obydwaj trafili do policyjnej celi. Dzisiaj sprawa się wyjaśniła. 44-letni kierowca przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Policjanci ustalili, że wcześniej pił wódkę, a później postanowił odwiedzić groby bliskich. Swoje zachowanie tłumaczył bezmyślnością.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę o godzinie 18.30 na ulicy Łęczyckiej w Elblągu. Kierowca opla astry stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i „dachował”. Przyczyna – alkohol w organizmie. 44-letni kierowca miał ponad 2 promile i jechał z kolegą. Żaden z nich nie chciał wskazać kierującego. Policjanci byli zmuszeni zatrzymać obydwu mężczyzn. Sprawa wyjaśniła się dopiero dzisiaj rano. W trakcie przesłuchania 44-latek przyznał policjantom, że kierował samochodem, a wcześniej pił wódkę. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego wsiadł za kierownicę. Przyznał, że było to bezmyślne zachowanie. Powiedział jedynie, że chciał odwiedzić groby swoich dziadków.

Na szczęście w tej całej sytuacji nikt nie odniósł obrażeń. Z przeciwka jechało inne auto, które cudem uniknęło kolizji z oplem. Świadkowie wskazali kierowcę, więc sprawa jest jasna. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze, która wyniosła 6 miesięcy ograniczenia wolności, prace społeczne, 5 tys. zł grzywny na cele charytatywne, no i oczywiście zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat.

Zgłaszanie na policję nieprawidłowego zachowania kierowcy ciągle postrzegane jest jak donosicielstwo. Świadkowie boją się także, że złożenie zawiadomienia wiąże się z koniecznością zeznawania w procesie przeciwko pijanemu kierowcy. Musimy jednak pamiętać, że w wyniku zdarzeń z udziałem pijanych giną ludzie. To jest największa tragedia i warto się nad tym zastanowić, gdy widzimy kogoś, kto chwiejnym krokiem zbliża się do samochodu.

Widziałeś, że ktoś pił alkohol, a teraz chce wsiąść za kółko? Nie pozwól mu na to! Pijani kierowcy wiozą śmierć! Pamiętaj, tragedia może spotkać Twoich najbliższych. Dzwoń pod 997 lub 112.
 

Jakub Sawicki

KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Dachowanie na Łęczyckiej. Kierowca i pasażer pijani! ( zdjęć 24 )
Dodano: 2016-05-21 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ yataman
  Poniedziałek, 23.05

  yebany idiota!

 2. 2
  +5
  ~ pomp
  Poniedziałek, 23.05

  brak słów, łapy ucinać żeby nie wsiadł więcej i nie zabił nikogo ??

 3. 3
  0
  ~ laLA
  Poniedziałek, 23.05

  odwiedzić groby bliskich? a może osobiście....

 4. 4
  +4
  ~ Qwerty
  Poniedziałek, 23.05

  Wystarczy publikować zdjęcia pijanych kierowców i gwarantuje że ich liczba by spadła. Nic nie działa tak prewencyjne jak wstyd przed ludźmi.

 5. 5
  0
  ~ Florek
  Wtorek, 24.05

  Powinni razem ze strażą wyciągać trupy z rozbitych samochodów.

 6. 6
  0
  ~ eldi
  Wtorek, 24.05

  florek... Wyciągnęliby zwłoki, zawsze to jakiś uszczerbek na psychice dla chłopaków, masa papierkowej roboty i kasy podatników. Tak to chociaż fundusz gwarancyjny za całą akcję zapłacił i z pijaków ściągnie. Opublikować w gazetach zdjęcia, imię i nazwisko takich delikwentów żeby palcami ludzie pokazywali na ulicy

 7. 7
  0
  ~ Gruby
  Wtorek, 23.01

  Wy urbanistów hipokryci, ciekawe ile razy wy na ratuszu prowadziliscie. A może nigdy bo lamusy prawka nie macie i umiecie tylko siać krytyke w komentarzach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1829988956451