Sobota, 24.10.2020, Imieniny: Marty, Marcina, Rafala
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Był kurierem przy dwóch oszustwach „na policjanta” w Elblągu. Wpadł w Katowicach

04.05.2016, 14:48:18 Rozmiar tekstu: A A A
Był kurierem przy dwóch oszustwach „na policjanta” w Elblągu. Wpadł w Katowicach
fot. KMP w Elblągu

42-letni mężczyzna, który został zatrzymany w Katowicach jak się okazało był tzw. kurierem przy dwóch oszustwach „na policjanta”, których dokonano w Elblągu. Wtedy, dwie starsze osoby oszukano  na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty za swoje elbląskie „występy”. Sąd tymczasowo aresztował 42-latka na 3 miesiące.

Elbląskie zdarzenia miały miejsce w marcu 2016 roku. Mężczyzna uczestniczył w oszustwie tzw. metodą „na policjanta” i wyłudził od dwóch starszych osób kwotę 20 tysięcy złotych. Nie spodziewał się, że gdy szedł odebrać pieniądze zostanie nagrany przez kamerę osiedlowego monitoringu. To właśnie zdjęciem z tego nagrania posłużyli się policjanci szukając mężczyzny. Umieszczony w internecie materiał został skojarzony z 42-letnim mężczyzną, mieszkańcem Koszalina. Rozpoznała go policjantka, ponieważ 42-latek w Koszalinie również miał zatarg z prawem i miał do czynienia z policją. Informacja została przekazana funkcjonariuszom z Elbląga. Sam 42-latek kilka dni wcześniej trafił do policyjnego aresztu na drugim końcu Polski, do jeszcze innej sprawy związanej z wyłudzeniem pieniędzy. Okoliczności oraz inne czyny, które ma na koncie sprawią, że nie prędko opuści więzienne mury. Za oszustwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Krzysztof Nowacki 

KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ mieszkaniec
  Środa, 04.05

  Brawo POLICJA !!! oglądali podsłuchiwali i dorwali oszusta . Za podszywanie się na policjanta i poniżanie władzy należy się 15lat paki a za oszustwa pół talerza zupy i trzy razy dziennie w dupę i do ciężkiej roboty.

 2. 2
  +5
  ~ zły
  Środa, 04.05

  Kodeks karny przewiduje karę do 8 lat,a znając Polskie realia zostanie pouczony i wypuszczony na wolność.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97867298126221