Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Kto postzrelił śmiertelnie łosia? Sprawcy grozi 5 lat więzienia

07.03.2016, 15:26:10 Rozmiar tekstu: A A A
Kto postzrelił śmiertelnie łosia? Sprawcy grozi 5 lat więzienia
fot. KMP w Elblągu
Policjanci z Elbląga wyjaśniają okoliczności śmiertelnego postrzelenia łosia w podelbląskich Tropach. 800 kilogramowe zwierze padło najprawdopodobniej od kuli karabinowej.

Znalazł je przypadkowy przechodzień i powiadomił strażników przyrody. Oni z kolei policjantów. Funkcjonariusze nie wykluczają działalności kłusowniczej lub postrzału myśliwego. Łosie są pod całkowitą ochroną. Za zabicie zwierzęcia grozi kara do 5 lat więzienia. 
 
Do zabicia łosia doszło w miejscowości Tropy Elbląskie, prawdopodobnie w połowie lutego br. Zwierze zostało zastrzelone z karabinu myśliwskiego. Łoś z postrzałem brzucha padł 400 metrów od jednej z posesji. Ciało znalazł jeden z mieszkańców miejscowości, który spacerował po lesie. To właśnie on powiadomił strażników leśnych, a oni z kolei policjantów. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny z udziałem techników kryminalistyki.

W tej sprawie wypowie się także biegły z zakresu balistyki, który określi, miedzy innymi rodzaj użytej amunicji i kąt oddania strzału. Funkcjonariusze nie wykluczają, że zwierze zostało zastrzelone z broni kłusownika. Łosie są pod całkowita ochroną. Zgodnie z Ustawą o prawie łowieckim, sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia. 
 
Jakub Sawicki 
Zespół Prasowy 
KMP Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ na pwno
  Poniedziałek, 07.03

  na pewno trzeba uważnie spojrzeć na mysliwych z gminy markusy i gminy elbląg oczywiście, gmina markusy to pełno tych pseudo myśliwych

 2. 2
  +2
  ~ aasdddd
  Poniedziałek, 07.03

  przesłuchać łosia ....

 3. 3
  +3
  ~ elblazanin
  Wtorek, 08.03

  To tomasz m morderca 1.5 rocznego dziecka szymonka z Nowowiejskiej dostal 7lat i 6mc za udowodnione zabójstwo dziecka a za jelenia 5lat boze koniec swiata chyba sie zbliża polsat naglasnial i nic

 4. 4
  +2
  ~ ziobro zgloszona niesprawiedli
  Wtorek, 08.03

  Sadowi i policji w Elblągu to sie chyba czasy pomylily za morderstwo 7.6mc a za dzika 5lat do Ziobry poszla nota w tej sprawie .

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 08.03

  Racja gdzie sprawiedliwosc tomasz m zabil człowieka i 7lat a za jelenia 5.chyba ktos chory psychicznie jest .porusze ta sprawe w mediach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1123368740082