Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Rozbój na Robotniczej. Napastnik zabrał ofierze klucze, po czym zażądał za nie pieniędzy

21.12.2015, 15:09:39 Rozmiar tekstu: A A A
Rozbój na Robotniczej. Napastnik zabrał ofierze klucze, po czym zażądał za nie pieniędzy
fot. KMP w Elblągu

50 zł gotówką, zażądał 23-letni Janusz W. od chłopaka, którego chwilę wcześniej napadł i odebrał mu klucze do mieszkania. Jako, że napadnięty nie miał przy sobie tyle pieniędzy… 23-latek zaczął licytacje „in minus”. Doszedł w niej do kwoty niecałych 10 złotych. Pieniądze zabrał i uciekł. Niedługo później siedział już w policyjnym radiowozie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę w Elblągu przy ul. Robotniczej. Tam, 23-latek zaczepił, a następnie uderzył przechodzącego chodnikiem chłopaka. W trakcie szamotaniny zabrał mu klucze do mieszkania, by później za ich zwrot zażądać pieniędzy. Najpierw 50 zł, później 30 złotych. W konsekwencji klucze oddał za niecałe 10, bo tyle akurat pokrzywdzony miał przy sobie.

Pomysłowego 23-latka niedługo później, po krótkim pościgu zatrzymał policyjny patrol prewencji, który odebrał zgłoszenie o rozboju.

- 23-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak potwierdził, że przez chwile miał przy sobie klucze do mieszkania należące do pokrzywdzonego. Janusz W. usłyszał dwa zarzuty: dokonania rozboju oraz żądania korzyści majątkowej, za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka policyjnego dozoru. Może mu grozić kara od 2 do 12 lat pozbawiania wolności - informuje podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Elg.
  Poniedziałek, 21.12

  Dozór toż to farsa. Ciekawe jak by to był syn prokuratora czy sędziego czy też by dostał tylko dozór.Trauma u chłopaka zostanie na wiele lat. A z nierozgarniętego 23 latka społeczeństwo i tak nie będzie miało żadnego pożytku.Zamknąć w jakimś kamieniołomie niech kamienie tłucze chociaż zarobi na swoje utrzymanie w ***lu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.117518901825