Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Pierwsza ofiara bezkoolizyjnego węzła

19.09.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Dzisiaj około godziny 13.15 na węźle komunikacyjnym „Wschód” doszło do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty. Pod kołami ciężarówki SCANIA zginął 71-letni mężczyzna.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że to właśnie on ponosi winę za wypadek, gdyż poruszał się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego jadąc „pod prąd” sąsiadującym pasem ruchu, wtargnął pod nadjeżdżający pojazd. 46-letni kierowca TIRA jadący od strony Warszawy nie zdążył wyhamować pojazdu i chcąc uniknąć zderzenia zjechał na lewy, skrajny odcinek jezdni, zatrzymując się na metalowych barierkach, odgradzających przeciwne pasy ruchu. Badanie na obecność alkoholu wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z elbląskiej drogówki.

Policja przypomina, że podczas przejeżdżania na drugą stronę drogi, jeżeli nie ma do tego wyznaczonego miejsca, to rower należy przeprowadzić na drugą stronę ulicy. Rowerzysta może poruszać się po przejściu dla pieszych tylko wyznaczonym obok tego miejsca pasem dla rowerzystów. Korzystając z przejazdu dla rowerzystów, należy pamiętać, że na takim właśnie przejeździe, kierującemu rowerem zabrania się: wjeżdżania bezpośrednio przed jadący pojazd, zwalniania lub zatrzymywania bez uzasadnionej przyczyny.

Do wykroczeń popełnianych przez rowerzystów zaliczyć należy niewątpliwie - nieprawidłowe oświetlenie. Rzeczą oczywistą jest, że w porze jesiennej widoczność kierujących staje się ograniczona i z uwagi na to poruszając się po drodze publicznej, szczególnie w porze wieczornej i nocnej, każdy rowerzysta powinien mieć sprawnie działające światła, zapewniające prawidłowe oświetlenie, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo. Niestety użytkownicy rowerów często zapominają, że do jazdy rowerem służy ulica oraz wyznaczona droga dla rowerów. Wobec takich właśnie uczestników ruchu policjanci będą nakładali surowe mandaty karne.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Jarek z Różanej
  Poniedziałek, 19.09

  Węzeł jest dobrze oznakowany, tylko jaki idiota jeździ po nim rowerem ??? od tego ma ścieżki w mieście a w razie braku ścieżki ulicę(a nie chodnik) !!! bo co by było jakby piesi łazili po ulicy ??? a jazda po chodniku rowerem na to samo wychodzi ;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.